Берое вкара куп голове на Спартак и тласна "соколите" към Втора лига

82′
Снимка 613702

Източник: startphoto.bg

81′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 0:4! ДУЗПА! ТОНИСЛАВ ЙОРДАНОВ! Попаденията в мрежата на Спартак не спираха, а Тонислав Йорданов достигна до щастлив хеттрик в 81-ата минута. Пламен Димов игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията Андреев посочи дузпата. Николай Киров даде шанс на своя централен нападател да стигне до класическия гол №3 на своята сметка. Бившият стрелец на ЦСКА не трепна срещу Фигейредо и направи 0:4.

74′

ТРИБУЛЕ! Унижението за Спартак можеше да се покачи до четвърта степен, ако в 74-ата минута Фигейредо не се намеси решително, когато сам срещу него изскочи Вини Трибуле.

72′

Лирой Микелс напуска терена под бурните освирквания на феновете. Появява се Денис Баланюк.

68′

МЕЧЕВ! Оттук насетне, отборът на Берое започна да се забавлява, а доказателството дойде от Симеон Мечев, който опита да вкара гол с прехвърлящ удар от центъра. И без малко щеше да успее, ако Фигейредо не се беше намеси с лявата си ръка.

68′
Снимка 613703

64′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! 0:3! ЙОРДАНОВ! Феновете на Спартак започнаха да напускат тъжни клубния стадион, след като в 64-ата минута любимците им вече изоставаха с 0:3. Спас Георгиев ознаменува своя юбилеен мач №100 в елита, правейки перфектното центриране за Тонислав Йорданов. №98 беше отлично позициониран в оставеното пространство от Пламен Димов и Александър Цветков, за да може да бъде клиничен при насочването си с глава.

57′
Снимка 613704

52′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 0:2! ЙОРДАНОВ! Проблемите за Спартак нямаха край, а Берое се добра до жадуваното удвояване в 52-ата минута. Серкан Юсеин получи цялото време на света, за да отправи силен удар от средна дистанция. Фигейредо се намеси и спаси с мъка, но нямаше какво да направи при безупречната голова добавка на Тонислав Йорданов.

51′

ГРЕДА! Макар в редиците на Спартак да бяха извършени цели три смени на почивката, Берое продължи да достига с лекота до головите положения. В 51-ата минута Мара стреля мощно от дистанция, а кълбото облиза напречната греда.

46′

На полувремето Димитър Димитров реши да вземе нещата в свои ръце и направи три смени. Първата от тях беше Виктор Митев за Александър Белоусов.

46′

Жоао Марио влиза в игра вместо Родни Антуи.

Снимка 613706

46′

Луан отстъпва мястото си на терена вместо Ивайло Климентов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Но това не беше всичко от старозагорската атака. Симеон Мечев пусна минаваща топка за Мара, който след допир с футболист на Спартак падна в наказателното поле. Гостите моментално поискаха дузпа, но Иво Андреев беше близо до ситуацията и категорично взе решение, че няма индикации за наказателен удар.

Снимка 613700

44′

ЙОРДАНОВ! Берое можеше да нанесе съкрушителен удар по своя съперник 60 секунди преди края на първата част. Отново всичко по-интересно в "зелено" дойде след пробив през центъра. Кълбото достигна до непокрития Тонислав Йорданов, който от чудесна позиция не успя да преодолее Фигейредо.

39′

Иван Йорданов е поредният футболист на терена, който получава жълт картон.

35′

Серкан Юсеин получава жълт картон.

32′

Божидар Пенчев получава официално предупреждение.

Снимка 613699

27′

Жълт картон за направилия дузпата Клайдер.

26′

ВАР И ПРОПУСНАТА ДУЗПА! В 25-ата минута Лирой Микелс напредна по фланга, след което отправи точно подаване за колегата си в атака Родни Антуи. Ударът му беше блокиран от Клейдер, който малко по-късно се оказа, че си е помогнал с ръка. Това, естествено, се случи след преглеждане на ситуацията с ВАР. Така реферът Иво Андреев отсъди дузпа, с която се нагърби №7 Микелс. Германецът с конгоански корени обаче не издържа на напрежението, а Иван Караджов се превърна в герой с блестящата си намеса.

14′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ! 0:1! СИМЕОН МЕЧЕВ! С оглед последните футболни мигове на "Коритото", Берое заслужено поведе в резултата с идването на 14-ата минута. Уерди Мара доказа защо беше толкова важно да получи картотека от БФС, след като умело повлече бранителите на Спартак със себе си и подаде за Трибуле. Хименес и вратарят Фигейредо веднага тръгнаха към стрелеца и първият успя да изчисти. За негов ужас обаче право в краката на връхлитащия Симеон Мечев, който хвана в крачка стража на варненци и с плътен изстрел направи 0:1!

10′

ТРИБУЛЕ! Дефанзивният вал на спартаковци изобщо не си взе поука от станалото, а напротив. Херо избесня от действията на "сините", тъй като в 10-ата минута отново бяха лесно преодолени от Трибуле и само решителна намеса на Пламен Димов съхрани двете нули в неделния мач.

8′

Берое дебнеше опонента си на контраатака и при една такава, Вини Трибуле елегантно се измъкна от двама защитници на Спартак и отправи изстрел, който бе спасен от Фигейредо. Страничният съдия вдигна засада, но при повторението се видя, че №21 е в редовна позиция и при гол щеше да се намеси ВАР.

Снимка 613697

7′

Александър Цветков получава жълт картон.

7′

Макс Челич получава официално предупреждение.

6′

Спартак (Варна) отчайващо се нуждаеше от точки, а с оглед загубата на предпоследния Хебър, "соколите" просто бяха задължени да търсят гол в мрежата на Иван Караджов. В началото селекцията на Димитър Димитров заложи на центрирания в наказателното поле на беройци, които нямаха особен ефект.

1′