Спартак (Плевен) победи гостуващия Локо (Горна Оряховица) с 2:0 в контрола. Домакините доминираха през първата част, когато взеха своето само за пет минути. Герой на мача стана 19-годишният нападател Преслав Антонов, който реализира и двете попадения. Той можеше да запише хеттрик, но вратарят на Локо Рашков хвана топката след удара му с глава в 18-ата минута.

Нападателят обаче излезе победител от двубоя с „железничарския“ страж. В 30-ата минута Антонов стреля неспасяемо по диагонала след пас на Васил Шопов за 1:0. Пет минути по-късно бранител върна топката към Рашков, но много леко и голмайсторът достигна до нея преди вратаря, насочвайки я в мрежата за крайното 2:0.

Скоро след това Рашков бе заменен заради контузия. За цяло полувреме топката бе насочена само веднъж към плевенската врата, но шутът на Влади Иванов бе слаб и неточен. След почивката треньорите – Бойко Цветков и Сашо Ангелов пуснаха в игра всички налични футболисти. Локомотивци започнаха по-активно. Опитаха да наложат натиск, но хаотичните им действия не доведоха до нито една опасност пред вратата на домакините. Така плевенчани взеха втора победа от началото на подготовката след като започнаха с 4:2 над Нефтохимик.

„Доволен съм най-вече от дисциплината ни на терена. Тя е основата за изграждането на всичко останало. Голмайсторът Преслав Антонов? Няма да отличавам персонално никого. Всеки влиза в игра за да докаже възможностите си. Познавам добре Локомотив (ГО) - отбор който има добри футболисти и показва агресивен футбол. Хубаво е, че ги победихме, но най-важното е да печелим мачовете си в първенството“, коментира наставникът на плевенският тим Бойко Цветков.