Отборът на Созопол записа класически успех с 0:3 срещу Розова долина Казанлък в седмата си контролна среща от зимната подготовка.

Възпитаниците на Маргарит Димов изиграха полезна проверка на стадиона в град Твърдица.

Гостите от Созопол контролираха двубоя, бяха по-дейният тим на терена и заслужено спечелиха. Още в 3-та минута Трайо Грозев откри резултата след удар с глава в далечния ляв ъгъл и центриране отдясно на Живко Димов.

В 25-та минута отново Грозев удвои аванса на небесносините с второ попадение. Радослав Байчев се откъсна в средата на терена, напредна и асистира на Трайо Грозев, който с примерен изстрел от близко разстояние прати топката в десния ъгъл на вратата на Розова долина за 0:2.

В 69-та минута Кристиян Иванов успя да се разпише от дузпа с удар в долния ляв ъгъл за нарушение срещу Борислав Хаджиев и да оформи крайния резултат 0:3.

Созопол: 1.Роман Васенев, 11.Петър Кюмюрджиев, 2.Мариян Димитров, 20.Мурад Ибрахим, 6.Стефан Стойнов, 21.Сава Савов, 22.Живко Илиев, 27.Живко Димов. 30.Радослав Байчев, 8.Венцислав Гюзелев, 9.Трайо Грозев

След почивката: 3.Иван Янчев, 10.Яни Никоров, 15.Филип Христов, 18.Петър Янакиев, 17.Даниел Андреев, 16.Диян Лефтеров, 23.Ариф Ферадов, 7.Кристиян Иванов, 99.Борислав Хаджиев

Созопол с равенство срещу Миньор (Раднево)

Двата отбора завършиха 2:2