Съставите на Созопол и Поморие не се победиха в четвъртата си контролна среща, играна на стадион "Арена Созопол".

"Небесносините" изиграха още една полезна проверка, но умората си каза думата. Регистрираният краен резултат беше 2:2.

Поморие е по-напред в подготовката и на 20-и този месец гостуват на Черноморец (Балчик) в първия кръг на Втора лига. Момчетата на Малин Орачев обаче нямат победа в своите контроли, а вчера записаха трето равенство. За Созопол това бе тест, който отново издържаха.

В 50-ата минута, Созопол откри резултата. След отлична атака, започнала от главата на Мурад Ибрахим, кълбото попадна на десния фланг, където бе другото ново попълнение Радослав Байчев. Нападателят с мощен изстрел с левия крак направи безпомощен вратаря Мартин Шейтанов, който плонжира, но топката влетя в близкия му ъгъл до гредата за 1:0. В 55-ата минута гостите от ОФК Поморие изравниха резултата 1:1.

Яни Николов извърши нарушение на левия фланг. След последвалия свободен удар Димитър Законов центрира в наказателното поле, а новото попълнение на поморийци Янаки Смирнов остана непокрит и засече с глава, пращайки топката във вратата на Свилен Нотев. В 68-ата минута гостите от ОФК Поморие направиха пълен обрат 1:2. Антонио Ласков изравни резултата в последната минута с удар от границата на наказателното поле. Полузащитникът, който ще носи номер 10 през настоящия сезон, освободен от Мартин Газиев, вкара за 2:2 със своя специалитет - свободен удар.

На 17-и този месец се тегли жребият в Югоизточната Трета лига. Созопол има самочувствието на отбор, който може да се мери с отборите във Втора лига и го доказа в сегашните контроли. Имаше и много грешки в някои периоди от мачовете с отборите от втория ешелон, но преобладаваха повече хубавите моменти.