Страхотният сезон на хита Лудогорец продължава с пълна сила. След като новаците в "А" група оглавяват заедно с ЦСКА класирането в елита, тази вечер момчетата на Ивайло Петев надделяха и над Берое и се класираха напред и във втория по сила турнир - за Купата на България.

На стадиона под Аязмото единственото попадение отбеляза Мирослав Иванов, като то падна в продължението на двубоя. В редовните 90 минути двата тима така и не успяха да си отбележат гол.

Като цяло през почти цялото времетраене на срещата по-активният тим бе този на Лудогорец. През първата част чистите голови положения обаче почти липсваха. Преобладаваше по-защитната тактика и от двата отбора, които дебнеха за грешки.

Най-чистата ситуация бе за Берое. В 42-ата минута Жеков центрира прекрасно от корнер. Голубович остана на линията, при разбъркването обаче топката в крайна сметка е отнета от Барт преди играч на Берое да успее да я засече към мрежата.

През втората част Лудогорец вдигна отчетливо темпото. В 66-ата минута Мишо Александров направи страхотен рейд и нахлу в наказателното поле. От 11-12 метра той шутира, но стражът Ивайло Иванов се справи добре със ситуацията.

В 80-ата минута Иво Иванов на два пъти спаси вратата си след удари на Гъргоров и Михаил Александров.

В продължението Лудогорец натисна още повече и закономерно стигна до победния гол. Първо Иван Стоянов бе близо до попадение, но изпусна очи в очи с Ивайло Иванов.

В 104-ата минута обаче гостите най-сетне поведоха в резултата. Шоко "хвърли" невероятен 30-метров пас към Мирослав Иванов, който хладнокръвно реализира покрай Иво Иванов.

До края Берое пробва стихиен натиск, но така и не стигна до изравняването. В 117-ата минута близо до гол бе Петър Димитров, но неговият удар бе избит от Голубович.

Така Лудогорец вече чака жребия, който е в петък по обед.