ЦСКА победи Славия с 2:0 на стадион "Александър Шаламанов" в мач от 25-ия кръг на efbet Лига и отново дръпна с 4 точки на върха в класирането.

Головете за "червените" паднаха през второто полувреме и станаха дело на Мено Кох(62') и Дюкенс Назон(67').

През първото полувреме играта доста често беше накъсвана и нямаше почти нищо футболно на терена, но през втората част ЦСКА вдигна оборотите и съвсем заслужено стигна до успеха. Това е рекордна и юбилейна победа №1300 за "червените" в елита, а освен това ЦСКА записа 9-а поредна победа като гост.

Славия - ЦСКА 0:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира в 20:15 часа

В 10-та минута Станислав Шопов центрира опасно в наказателното поле на "белите". Амос Юга имаше претенции, че е задържан, но ситуацията беше подмината от главния съдия и асистентите му във ВАР стаичката.

Вратарят на Славия Георги Петков започна да бави време още от самото начало на двубоя и беше устно предупреден от главния съдия, че това не бива да продължава.

Снимка 613721

Източник: startphoto.bg

Четвърт час преди края на полувремето станахме свидетели на дискусионна ситуация. Галин Иванов стреля от дистанция, топката рикошира в тялото на Мено Кох и влетя в мрежата на "армейците". Ахмед Ахмедов обаче се намираше в положение на засада и попадението правилно беше отменено, тъй като нападателят на "белите" пречеше на видимостта на вратаря на ЦСКА.

Снимка 613728

ЦСКА на два пъти имаше шанс да отбележи в самия край на полувремето. Първо Хайнц центрира от пряк свободен удар и след няколко рикошета топката попадна в краката на Махмутович, който стреля от точката на дузпата, но тялото на Ертан Томбак се оказа последна преграда за "белите". Малко след това и Хайнц имаше възможност да стреля от същата зона, но прати кълбото високо над вратата.

През второто полувреме ЦСКА определено вдигна оборотите и в 51-та минута Маурисио Гарсес стреля опасно, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

Снимка 613724

Малко след това Дюкенс Назон беше изведен сам срещу вратаря на "белите" и хладнокръвно го матира. Страничният съдия обаче вдигна високо флага си за засада. Ситуацията беше дълго прераглеждана от съдиите във ВАР стаята и в крайна сметка решението на страничния рефер остана.

Логичното се случи в 61-та минута, когато ЦСКА излезе напред в резултата. Хайнц центрира от корнер, Мено Кох се извиси над всички в наказателното поле и прати топката с глава в мрежата на "белите" за 1:0.

Снимка 613739

Пет минути по-късно ЦСКА стигна и до второ попадение. Бърза атака по дясното крило и пас с петичка на Морено изведе Хайнц на отлична позиция за центриране, норвежецът пусна прецизен пас към Назон, който с десния крак простреля Георги Петков за втори път.

В самия край на мача "армейците" можеха да отбележат и трети гол. Гарсес центрира отдясно, а Браян Морено опита технично с петичка да прати топката във вратата на Георги Петков, но кълбото мина покрай гредата.