Славия спечели домакинството си на Витоша (Бистрица) в ранния двубой от съботната програма в Първа лига.

"Белите" се наложиха с 4:0, с попадения на Христов, Милев, Димитров и Мартинов. Първият бе точен с глава през първото полувреме, докато Косъма, Милев и Мартинов се разписаха през втората половина от сблъсъка.

Победата бе нужна и на двата тима, които не се представят по впечатляващ начин в шампионата. Това важи изключително силно за гостите, които до този момент са "боксовата круша" на първенството. За тяхно съжаление те запазват тази си роля и след края на този двубой.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Славия - Витоша 4:0

Домакините са без контузените Петков и Йомов

Първото полувреме от срещата премина изцяло под превъзходството на отбора-домакин. Акциите за "белите" се редуваха една след друга, като изглеждаше, че е само въпрос на време да падне откриващият гол в тяхна полза.

Последователно бяха отменени два гола на Ивайло Димитров, което видимо не се понрави на скамейката на софиянци.

Президентът на столичани Венцеслав Стефанов демонстрира, че не е доволен от взетите решения от съдийската колегия.

На два пъти пък топката бе избивана току пред голлинията на Витоша, като славистите на практика контролираха мача изцяло.

В 38-ата минута очакваното се случи и Славия излезе напред в резултата. Това се случи след центриране от корнер, засечено от Христов с глава.

Минута преди почивката, заради бурната си реакция при отсъждане на главния съдия, наставникът на гостите Костадин Ангелов беше изгонен.

В 66-ата минута, след чудесна комбинация между Галин Иванов и Ивайло Димитров, Косъма бе точен за 2:0, като този път попадението му бе зачетено от главния съдия.

Крайното 4:0 оформиха Емил Мартинов, който се разписа 6 минути преди последния съдийски сигнал, както и Наско Милев, с гол от статично положение в продълженията на двубоя.

Домакините бяха без контузените Петков и Йомов. За Витоша не игра контузеният Долапчиев.

Славия се спести, но не сгреши срещу Черноморец (Балчик)

2:0 за "белите"