Славия победи Царско село в столичното дерби на 15-ия кръг на efbet Лига. "Белите" се наложиха с 5:2 на "Арена Царско село".

По този начин тимът на Златомир Загорчич заеха 3-ото място, с равен брой точки - 26 с ЦСКА, който по-късно играе с Арда. "Царете" пък са закотвени на дъното на класирането с едва 10 пункта.

Изненадващо домакините поведоха, но играчите на Загорчич бързо отговориха.

Първото попадение падна в 9-ата минута. Лукас Диас центрира от корнер, а Лъчезар Балтанов бе забравен от отбраната на "белите" и непокрит засече с глава, а топката премина през Вуцов, който не успя да се намеси - 1:0.

Царско село - Славия, голова фиеста в полите на Витоша

Мачът е от 13:00 часа

Само минута по-късно Славия изравни. Георги Вълчев пусна към Тони Тасев, който от много малък ъгъл в наказателното поле стреля с десния крак, топката премина през няколко играчи на Царско село, които не успяха да избият, а Янко Георгиев не направи нищо и резултатът стана 1:1. ВАР прегледа ситуацията за засада, такава няма според системата и попадението бе зачетено.

Снимка 554186

В 20-ата минута, Емил Стоев получи изведащ пас от Дарко Тасевски, напредна като не успя да бъде догонен от бранителите и оставайки сам срещу Георгиев не сгреши като го прехвърли за 1:2.

До края на полувремето, гостите продължиха да владеят но нови попадения не паднаха. Това се промени през втората част.

В 58-ата минута, след изпълнение на Емил Стоев от фаул около флагчето, топката достигна до вратаря Георгиев, който изби, а Радослав Кирилов засече от дистанция с шут с десния крак и направи 1:3.

Снимка 554185

В 74-ата минута, Балтанов центрира от корнер, топката бе избита и попадна в Кавдански, който отблизо не сгреши за 2:3, намалявайки резултата. Радостта на Царско село не продължи дълго.

Само две минути по-късно, Радослав Кирилов отправи удар от границите на наказателното поле, Георгиев изби, но Макрилос засече от непосредствена близост и отбеляза за 2:4.

Снимка 554184

Шест минути преди края на редовното време, Тони Тасев бе фаулиран в наказателното поле от Георгиев и Кабаков е категоричен, че има дузпа. Потърпевшият изпълни точно и оформи крайното 2:5.