Славия спечели с категоричното 3:0 столичното дерби с Локомотив (София) в двубой от 22-рия кръг на efbet Лига.

Първият гол падна 20 минути преди края, а в него автор се превърна Тони Тасев. Борислав Цонев се разписа в 88-а минута, а Мартин Петков оформи крайния резултат само минутка по-късно.

Снимка 565986

Всичко най-интересно в мача се случи след 63-а минута, когато гостите останаха с човек по-малко. Божидар Кацаров получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете. На повторенията се видя, че играта му бе изключително чиста и реферът Владимир Вълков взе грешно решение. Системата ВАР нямаше как да се намеси, тъй като става въпрос за втори жълт, а не за директен червен картон.

Славия - Локо (София) 3:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 17:30 часа

Златомир Загорчич пусна в игра Тони Тасев, Боби Цонев и Мартин Петков, които в крайна сметка решиха изхода на двубоя. Най-добрият играч на "белите" обаче бе Радослав Кирилов, който се отличи с три асистенции.

Снимка 565990

С успеха Славия събра 32 точки и заема 6-то място в класирането, само на точка зад Левски. Локо (Сф) остава на предпоследно място със своите 19 пункта.

Славия - Локо (София) 3:0