Славия победи Левски като гост с 2:1 на старта на efbet Лига. "Белите" успяха да осъществят пълен обрат и заслужено се поздравиха с трите точки пред масирано присъствие на "сини" фенове.

Марин Петков изведе "сините" напред в резултата в 16-ата минута. Само 6 по-късно Емил Виячки върна равенството. В 68-ата минута влезлият от пейката Калоян Кръстев направи обрата пълен. Така Славия спечели 5 от последните си 6 мача с Левски.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Левски - Славия 1:2, пълен обрат на "Герена"!

Мачът е от 21:00 часа

Най-старото столично дерби започна много динамично. Още в 6-ата минута Радослав Кирилов навлезе в наказателното поле на "сините" и отправи удар, но 16-годишният страж на Левски внимаваше и изби.

Левски отвърна с добра атака, завършила с блокиран удар на Борислав Цонев. Натискът на Славия обаче продължи и в 13-ата минута гостите удариха греда. Макрилос шутира без подготовка към вратата на Андреев, но топката срешна страничния стълб.

В 16-ата минута Левски поведе с гол на младока Марин Петков. Борислав Цонев шутира и бранител на Славия блокира опита му, но топката се озова в краката на Петков, който с помощта на горната греда откри.

Само шест минути бяха необходими на Славия, за да възстанови равенството. Емил Виячки засече добро центриране от фаул и с лекота прониза младия Андреев. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада, но видеосистемата потвърди, че голът е редовен.

Малко преди края на първата част Ради Цонев се строполи на земята. След намесата на медицинския екип играчът показа, че няма как да продължи срещата и бе принудително заменен от Мартин Петков.

Втората част стартира с голяма възможност за "белите". Георги Вълчев засече центриране от корнер и стреля опасно, но Симеон Славчев бе застанал на голлинията и успя да изчисти в последния момент.

Снимка 540329

В 55-ата минута Левски получи добър шанс да стреля от пряк свободен удар от обещаваща позиция, но ударът на Борислав Цонев прелетя над вратата.

Златомир Загорчич хвърли в сблъсъка Калоян Кръстев, който миг след появата си овладя страхотен извеждащ пас и след добър индивидуален рейд остана сам срещу вратаря и за пореден път наказа "сините".

До края имаше много нерви, но футболните достойнства липсваха.