Славия записа изключително важна победа в битката за оцеляване. "Белите" се наложиха с 3:0 като гост на Етър в мач от групата, бореща се за оставане в efbet Лига.

Възпитаниците на Златомир Загорчич заеха 11-ото място с 30 точки, а "виолетовите" са последни с 22 пункта.

Снимка 530288

Все още обаче не е ясно дали и колко изпадащи ще има от елита ни. Решението ще бъде взето след края на сезона, на 25 май.

В играч на мача днес се превърна Радослав Кирилов, който вкара две попадения.

Първата част бе доста скучна, а двата отбора не създадоха никакви опасни положения. На няколко пъти двамата треньори и футболисти спориха с главния съдия Драгомир Драганов, който се намеси с показването на жълти картони.

Етър - Славия, "белите" пак удариха

И в двата тима ще липсват важни футболисти

През втората част Славия поведе. В 54-ата минута Томбак бе изведен на десния фланг, центрира топката по земята, Димитър Рангелов прескочи топката и централите защитници и вратарят на Етър се разминаха с нея и на задна греда Радослав Кирилов стреля и вкара за 0:1.

В 69-ата минута, "белите" пак удариха. След центриране отдясно на Емил Стоев, Ради Кирилов отбеляза гол шедьовър с удар от въздуха в горния ляв ъгъл на вратаря за 0:2.

В 81-ата минута всичко в този мач бе ясно след ново добро подаване към Радослав Кирилов. Той напредна с топката и стреля диагонално, но ударът му срещна гредата, след което топката попадна в Макрилос, който от 3 метра на празна врата отбеляза за крайното 0:3.