Отборът на Славия продължава с перфектната си домакинска серия от началото на сезона. Селекцията на Златомир Загорчич се изкачи до шестото място във временното класиране, след като надви Берое у дома с 2:0. Така дебютът на Николай Киров, начело на заралии, не донесе очакваните позитиви.

Старозагорци донякъде трябва да обвиняват и младия си страж Иван Гошев, който имаше вина и при двете инкасирани попадения. Те бяха дело на Емил Стоев и Кемело Нгуена.

След паузата за националните отбори Славия гостува на Ботев (Пд), докато Берое приема Левски.

Снимка 587971

Източник: startphoto.bg

Славия демонстрира сериозни амбиции за трите точки, след като "белите" изпълниха няколко бързи корнера, които внесоха сериозен смут в отбраната на Берое. Любопитна се оказа ситуацията в 3-ата минута, когато топката срещна ръката на Стилиян Николов, но реферът Георги Гинчев не сметна за нужно да отсъжда наказателен удар или да се допита до ВАР.

Локомотив (София) победи Пирин с 1:0 в efbet Лига

Локомотив (София) надви Пирин, викове "оставка" в Благоевград

Диас вкара единствения гол

Младият вратар на Берое Иван Гошев трябваше да се намесва малко след това, когато Иван Минчев центрира от фаул, а топката придоби такава траектория, че падаше под напречната му греда.

Иван Минчев реши да заложи на нестандартното и в 11-ата минута, като реши да притеснява вратаря на Берое директно от корнер. Коженото кълбо обаче намери външната част на заралийската мрежа.

Снимка 587974

Бранителят на Славия - Константин Чешмеджиев имаше късмета лошата му преценка да не се превърне в червен картон, след като влезе безумно в краката на Абубакар Тунгара в 23-ата минута.

Стражът на Берое - Иван Гошев, трябваше да се извинява на своите колеги, след като той създаде сериозна опасност пред своята врата в 27-ата минута. Тогава юношата на клуба не реагира на висота при остро центриране, ала се реабилитира при опита за голова добавка на дебнещия в близост Емил Стоев.

Бившият славист Калоян Кръстев опита да разплаче родния си клуб, след като пробва Светльо Вуцов с мощен шут от дистанция. Националът на България все пак се справи макар и затруднен от мокрия терен.

Снимка 587984

По доста неочакван начин падна първото попадение в мача. На стадион "Александър Шаламанов" станахме свидетели на един от най-странните голове в елита, който беше дело на Емил Стоев. Халфът центрира слабо и посредствено по тревата, а между отбраната на Берое и вратаря Иван Гошев липсваше необходимата комуникация, след която топката лекичко се дотъркаля зад голлинията.

Славия - Берое 2:0 (Развой на срещата по минути)

Головете вкараха Стоев и Нгуена

Иван Гошев продължи да бъде "троянския кон" в състава на беройци, като в 62-ата минута сбърка при изнасянето на топката, но пък се реваншира със спасяване при последвалия удар на Иван Минчев.

Снимка 587987

Славия успокои събитията с втори гол на своята сметка в 69-ата минута. Гостите допуснаха грешка, която можеха и да избегнат, след като Рука се подхлъзна на метри от наказателното си поле. Топката бе поета от Кемело Нгуена, който проби през двама бранители, след което отправи плътен изстрел от средна дистанция в мрежата на заралии. Ако трябва да бъдем честни, Иван Гошев също можеше да се намеси по-добре.

Снимка 587986

Берое имаше шанс да сътвори късното си завръщане в мача с настъпването на 84-ата минута. При създалото се меле Серкан Юсеин получи възможност да шутира отблизо, но Людовик Соарес жертва тялото си, за да спре мощното воле на опорния халф.

Така Славия заслужено се добра до своята шеста победа от началото на сезона.

Снимка 587972

След паузата за национални отбори, Берое приема на свой терен Левски. Славия гостува на един от най-старите си съперници Ботев (Пд).

Локомотив (Пд) - Черно море 3:0 (Развой на срещата по минути)