Славия победи Арда с минималното 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Александър Шаламанов".

Срещата премина при изключително бавна и безидейна игра от страна и на двата отбора, които по никакъв начин не показаха някакво особено желание за победа, пък камо ли за качествен футбол. Към края на срещата "белите" получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Тони Тасев (81').

Така Славия сложи край на серията от 3 поредни поражения в българския шампионат. Тимът събра 38 точки и излезе на четвърто място в класирането с равен брой точки с петия Локомотив (Пловдив) и шестия Левски. Арда е на осмо място с 35 точки.

Славия - Арда: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна равностойно при неприятно бавно темпо, в което футболистите на двата отбора не предприемаха никакви по-опасни действия пред противниковата врата.

Първата по-интересна ситуация дойде едва в 28-ата минута, когато Станислав Иванов напредна добре по крилото и центрира към далечна греда. Там Милен Стоев отигра с глава, но прати топката покрай вратата.

Снимка 609904

Източник: startphoto.bg

В 33-ата минута дойде и най-опасното положение в срещата. Изчистена топка попадна в краката на Галин Иванов, който шутира, но Анатолий Господинов спаси. Кълбото стигна до Ахмед Ахмедов, който от опасна близост до вратата направи добавка. Стражът на Арда обаче отново реагира блестящо и спаси.

Снимка 609903

Последваха нови пасивни минути от страна и на двата отобора, които сякаш чакаха първото полувреме да приключи.

Славия понесе нов тежък удар

Състоянието на Иван Минчев ще почива до април

В началото на втората част кърджалии леко вдигнаха оборотите и се опитваха да пробият добре подредената защита на Златомир Загорчич.

Снимка 609902

В 49-ата минута Светослав Ковачев отправи мощен изстрел от далечно разстояние. Футболистът дръпна спусъка на метър-два от дъгата на наказателното поле. Топката обаче профуча над напречната греда.

Снимка 609899

След скучни трийсетина минути, се стигна до кулминацията в срещата. Илия Юруков извърши нарушение в собственото си наказателно поле, препъвайки Галин Иванов. След дълго лутане и консултации с ВАР, съдията Ивелин Занев посочи бялата точка. Тони Тасев се нагърби с отговорността и се разписа, въпреки че Господинов докосна топката, но тя все пак влезе във вратата. Любопитното е, че съдията Ивелин Занев така и не показа жълт картон на Илия Юруков.