90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Славия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Славия победи Монтана с 2:1 в efbet Лига

Новата звезда на Славия измъкна "белите" от зоната на изпадащите

Питър Макрилос сам донесе изключително важния успех над Монтана

90+2′

Мишо Александров от Славия получава картон за бавене на играта.

89′

Филип Антовски се появява в игра, като ще замени Емил Стоев.

Снимка 522711

86′

ВУЦОВ! Младият Светослав Вуцов имаше сериозен принос за съхраняването преднината на Славия, след като в 86-ата минута демонстрира отличен рефлекс при изстрел от близка дистанция на появилия се като смяна в редиците на Монтана - Димитър Законов.

85′

Емил Стоев действа неразумно и изрита в корема Сенхаджи от Монтана.

84′
Снимка 522712

82′

Димитър Законов се появява в игра за Монтана, като ще замени Давид Кики.

81′

Пореден жълт картон във футболната кариера на Радослав Терзиев.

77′

Младият Калоян Кръстев влиза в игра за Славия, като той ще замени Митко Рангелов.

76′

ШАНС ЗА МОНТАНА! Атаката на гостите създаде положение едва четвърт час преди края. Тогава неволно отиграване на Андреа Христов се превърна в подаване за Росен Кръстев, който от няколко метра направи по-трудното и вместо вратата, намери главата на вражеския бранител Патев.

72′
Снимка 522710

70′

Още една рокада в Монтана. Тони Тасев бива заменен от Росен Кръстев.

66′

Радослав Кирилов центрира от пряк свободен удар, но отбраната на Монтана се справи на висота и изчисти топката надалеч.

61′
Снимка 522708

61′

Петър Патев получава жълт картон. Първи за играч на Славия днес.

56′

Янко Ангелов напуска терена, като той ще бъде заменен от Владимир Айтов.

51′

Първа смяна в лагера на Славия. Младият Александър Златков напуска терена, а вместо него ще видим Ерол Дост.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 2:1!! МАКРИЛОС! Но това не бе всичко от интересния завършек на първата част. Футболистите на Славия намериха необходимите сили, за да поведат още веднъж до почивката. Емил Стоев направи пробив по десния фланг, който завърши с подаване към Златков. Младокът елегантно продължи с пета за Питър Макрилос, който с тежък изстрел от границата на наказателното поле, прати кълбото в горния десен ъгъл на Макенджиев.

37′

ГООЛ ЗА МОНТАНА! 1:1!! МИНКОВ! Паритетът бързо беше възстановен, след като гостите върнаха попадението в 37-ата. Михаил Александров отново не внимаваше за включването на Башлиев. Бранителят на Монтана получи перфектно подаване от Ангелов, а след това продължи към Николай Минков. Въпросният изпревари персоналния си пазач Гандри и отблизо реализира.

32′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:0!! МАКРИЛОС! Домакините поведоха в резултата с настъпването на 32-ата минута. Радослав Кирилов центрира в полето на Монтана, където новата звезда на "белите" Питър Макрилос се позиционира между неориентираните Кики и Минков. Австралиецът завърши подобаващо с глава в мрежата на безпомощния Макенджиев.

24′

В ответната атака Георги Вълчев понечи да изненада опитния Макенджиев с шут от средна дистанция, който притежаваше необходимата точност, но не и сила.

Снимка 522707

23′

Нападателят на Монтана - Николай Минков, пробва нещо доста трудно в 23-ата минута, като шутира от малък ъгъл с левия крак. Ефектът от неговото изпълнение беше показателен - тъч за Славия.

19′

БАШЛИЕВ! Монтана беше на секунди от откриващо попадение в 19-ата минута. Колективна грешка на Стоев и Мишо Александров позволи на Башлиев от гостите да се отправи сам срещу вратаря на домакините. Миг преди бившият футболист на Левски да стреля в "бялата" мрежа, гореспоменатите "грешници" се хвърлиха в неговите крака и чисто докараха нещата само до корнер за съперника.

15′

Първи жълт картон в мача, получава го капитанът на Монтана - Иван Михов.

12′

Радослав Кирилов демонстрира остротата в своите офанзивни действия и пробва да изненада гостите с далечен шут в 12-ата минута, който премина на сравнително безопасна дистанция от монтанската врата.

8′

Отговорът на Славия беше събран в няколкото последователни статични положения пред Макенджиев. При едно от тях, Георги Вълчев можеше да се възползва по-добре от създалото се меле и шутира, ала се забави прекалено много.

2′

Монтана беше отборът, който стартира по-активно в квартал "Овча купел". Още във втората минута на Светослав Вуцов му се наложи да брани своята врата, след като Тони Тасев напредна по фланга и отправи нещо средно между остър пас и неуспешен удар.

Снимка 522706

1′