Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 478

Славия - Лудогорец 1:2 в отложен двубой от efbet Лига

Лудогорец победи Славия с гол, който вбеси "белите", ВАР помогна

90+3′
Снимка 596789

Източник: startphoto.bg

90+2′

ДЕСПОДОВ! Лудогорец можеше да си направи оставащите минути от мача далеч по-спокойни, след като Кирил Десподов се откъсна сам срещу Вуцов, но този път краен победител от спора излезе националния страж.

89′

ВУЦОВ! Светослав Вуцов направи една от традиционните си грешки, след като миг на разсеяност можеше да лиши неговия тим от надежда поне за частичен обрат. В 89-ата младият страж изрита топката силно в гърба на Тиаго и само неравност пред голлинията на "белите" попречи на топката да премине зад нея. Секунди по-късно тя вече бе уловена от ексцентричния младок.

Снимка 596790

89′

Клод Гонсалвеш влиза в игра за Славия, напуска Матиас Тисера.

84′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ГЕОРГИ ПЕТКОВ, който дори не е на терена, а псува мощно от резервната скамейка на Славия.

82′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:2!! КИРИЛ ДЕСПОДОВ! Осем минути преди края, Лудогорец надхитри своя опонент и отново излезе водач в резултата. В герой за "орлите" се превърна резервата Кирил Десподов. Всичко започна след центриране на Рик Джонатан, което имаше за финален адресат именно нападателя, намиращ се на далечната греда. В този момент към коженото кълбо тръгна и Светослав Вуцов, а от сблъсъка между двамата топката рикошира в гърба на №11 от Лудогорец и влезе в опразнената мрежа. Ситуацията се наложи да бъде прегледана с ВАР заради брожения на домакините за засада на Десподов или негов фаул в атака. В крайна сметка Драгомир Драганов зачете получилия се гол, а това отприщи вълна от неодобрение на стадион "Александър Шаламанов". Най-активен естествено беше Георги Пектов, който без игра видя червения цвят на картона.

78′

Емил Виячки получава жълт картон.

78′

Игор Тиаго с официално предупреждение.

72′
Снимка 596783

70′

Мартин Сораков влиза, за да подсили атаката. Към скамейката поема Крис Добрев.

67′

Каули напуска, а вместо него ще видим Кирил Десподов.

67′

Бърнард Текпетей също бива заменен, а вместо него ще действа Игор Тиаго.

66′

Сисиньо напуска терена и на негово място ще се появи Аслак фон Витри.

Снимка 596784

64′

Ерол Дост се появява в игра за Славия, а напускащият е Иван Минчев.

54′

Устремът в редиците на Славия продължи, като няколко минути по-късно Тони Тасев се пребори за кълбото край тъчлинията и застрашително се отправи към вратата на Падт. Оставаше му само да отправи завършващ удар, ала той намери тялото на Игор Пластун.

53′
Снимка 596785

52′

РИК ДЖОНАТАН! "Орлите" можеха бързо да си върнат водачеството, след като Рик Джонатан получи време и пространство за шут от средна дистанция, който беше отразен с вещина от Светослав Вуцов.

48′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:1! ГАЛИН ИВАНОВ! Второто полувреме започна по фантастичен начин за домакините, които стигнаха до изравнителното попадение чрез своя капитан Галин Иванов. Всичко започна с открадната топка в центъра, която беше придвижена до Ахмед Ахмедов. Таранът видя отлично включващия се от фланга ветеран, който елегантно замахна, елиминира всички възможни защитници на Лудогорец и с красив удар под плонжа на Падт направи 1:1.

46′
Снимка 596753

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

44′

До сигнала за почивка гостите от Разград трайно се настаниха пред вратата на най-стария столичен клуб и Вуцов трябваше да отбива удар на Каули, а мощни такива на Пиотровски и Тисера просто не намираха целта.

42′
Снимка 596755

40′

Футболистите на Лудогорец развиха много добре своя атака, след като в 40-ата минута Тони Тасев загуби кълбото и "зелените" моментално прехвърлиха напрежението пред вратата на Вуцов. Последва индивидуална изява на Рик Джонатан, ала бразилецът не успя да повтори страхотния си гол от мача с Рома и в квартал "Овча купел".

32′

В 32-ата минута Матиас Тисера се озова сам срещу Светослав Вуцов и изгуби индивидуалното надиграване с младия страж. Леко успокоение на аржентинеца от пропуска му донесе фактът, че секунди по-късно беше вдигнат и флага за засада.

23′
Снимка 596752

22′

ДОБРЕВ! Славия имаше всички предпоставки да отбележи изравнително попадение в 22-ата минута. Антон Недялков забрави при центриране отляво, че зад гърба му се намира Крис Добрев. Така топката достигна до №11 на домакините, който обаче се провали, отправяйки нещо средно между удар и подаване.

19′

Светослав Вуцов трябваше да брани славистката врата от втори гол в 19-ата, когато Текпетей отново създаде достатъчно нервни мигове за защитата на домакините, ала плътният му изстрел в близкия ъгъл акробатично бе избит от българския национал.

13′

Славия опита да отговори на предизвикателството с добра възможност пред Иван Минчев, който посрещна отбита топка и шутира моментално, само че без необходимата в този момент точност.

Снимка 596751

8′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 0:1! ТИСЕРА! Не измина още много време, когато целта на "зелените" все пак бе изпълнена. В 8-ата минута Людовик Соарес сбърка за Славия при организирането на "бяла" атака, а това моментално даде шанс за бърза контра на лудогорци. Бърнард Текпетей надхитри тромавия Керчев, след което веднага пусна подаване вляво за дебнещия Тисера, който от няколко метра нямаше как да сбърка срещу Светослав Вуцов.

2′

Срещата на стадион "Александър Шаламанов" стартира с леко закъснение, тъй като се изчакваше края на драмата между Гигант (Съединение) и ЦСКА за Купата на България. Гостите от Разград опитаха бързо да си набавят преднина в двубоя, след като Каули центрира отлично за Текпетей на втора греда, но ударът му с глава не намери далечния ъгъл на Вуцов.

1′