Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:
120′

Край на мача.

117′

ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ! Белите отново повеждат в резултата. Галин Иванов вкара за 2:1. Халфът вкара след добавка, като преди това Диао бе спасил удара на Минчев.

109′

Славия не успя да се възползва от груба грешка на Диао и да поведе отново в резултата.

105′

Начало на второто продължение.

104′

Невероятен пропуск на Дино Мартинович. Словенцът стреля над вратата от 2-3 метра.

105′

Край на първото продължение.

90′

Начало на първото продължение.

90′

Край на редовното време. Двата тима ще решат спора помежду си в продължения.

77′

Славия има претенции за дузпа, които не са уважени от Никола Попов.

59′

ГООООООЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ!!! Веселин Марчев изравни резултата. Играчът на "смърфовете" напредна с топката и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:1.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

35′

ГОООООЛ ЗА СЛАВИЯ! Емануел Мба се разписа за "белите". Първоначална Емил Мартинов удари греда, а при последвалото разбъркване в наказателното поле нигериецът успя да се разпише.

15′

Славия владее инициативата в първите 15 минути, но липсват удари към вратата на Диао.

1′

8. Славчо Шоколаров 13. Симеон Райков

Славия приема Локомотив (Пловдив) в осминафинал за Купата на България. Мачът е от 17:30 часа, на стадион "Васил Левски".

В последните две издания на турнира столичани отпадаха още при първото препятствие - на 1/16-финалите. През миналата година Славия бе елиминиран от Литекс, а през 2015-а от Спартак (Плевен). Доста по-успешно пък се представя Локомотив (Пловдив). През миналия сезон "черно-белите" бяха елиминирани на четвъртфиналите от Лудогорец. През 2015-а обаче "смърфовете" отпаднаха на осминафиналите от Монтана на "Лаута" след дузпи.

"Белите" продължават да не могат да разчитат на своя капитан Георги Петков, както и на младия талант Георги Йомов. Двамата са с травми. От състава на гостите отпаднаха Ванчо Траянов и Ивайло Марков.