Турнир: efbet Лига Стадион: "Славия", гр. София Зрители:

Радослав Цонев замени Марин Петков.

85′

Преслав Бачев замени Филип Кръстев.

83′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Филип Кръстев овладя от границата на наказателното поле отбита топката и с елегантен, насочен удар, не остави никакъв шанс на Вуцов за 1:2!

82′

Бари изскочи на голова позиция като напредна с топката и стреля, но прати топката далеч от целта.

77′

Възможност! Мартин Петков прати дълга топка, Тони Тасев върна топката към Йон Бакеро, който стреля от около 15 метра, но Николай Михайлов изби в ъглов удар.

72′

Зайков и Миланов се сблъсъкаха много тежко. За радост на всички - без сериозни последици и за двамата.

64′

Николаевич бе заменен от Тони Тасев.

64′

Соарес бе заменен от Виячки.

64′

Минчев бе заменен от Кристиян Стоянов.

62′

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Вълчев изпълни и прати топката в левия ъгъл на Николай Михайлов, който се хвърли в грешната посока.

59′

Иван Минчев падна в наказателното поле след съприкосновение с Филип Кръстев. Георги Давидов мигновено свири дузпа, след намесата на ВАР решението му бе потвърдено.

58′

Смяната е факт - Уелтън бе заменен от Георги Миланов.

Снимка 574710

57′

Проблеми за Уелтън, който ще бъде заменен.

51′

Мартин Петков опита да изпрати топката в наказателното поле, но защитата на "сините" се справи.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Филип Кръстев напредна с топката и вместо да подаде към Бари или Уелтън, реши да стреля от дистанция и сгреши. Топката попадна над вратата.

38′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! След добра изградена атака, Уелтън бе фаулиран, реферът даде авантаж, топката попадна в Патрик-Габриел Галчев отдясно, който центрира в наказателното поле, където Илиян Стефанов изпревари защитниците и с глава стреля за 0:1! Втори гол във втори мач за новото попълнение на Левски!

37′

Минчев стреля със силен удар, но право в недоволния Николай Михайлов, който се развика на защитниците пред него.

33′

Соарес опита късмета си от дистанция, но неговият удар бе спасен от Николай Михайлов.

32′

Иван Минчев фаулира Марин Петков и получи жълт картон.

24′

Светослав Вуцов бе ударен от топката при ситуация с удар на Стефанов. Младият вратар получи лекарска помощ и изглежда ще успее да продължи мача.

20′

Агитката на Левски издига транспарант "Дарко, върни се у дома", отправяйки апел към бившия играч на тима Дарко Тасевски.

18′

Тотална доминация на "сините". Стефанов и Кръстев опитаха удари в последните минути, но до момента без да затруднят сериозно Вуцов, който пък подкрепи ЦСКА във финала от трибуните.

Снимка 574709

10′

Левски владее инициативата в първите 10 минути на мача. Притежание на топката 70% на 30% в полза на "сините".

3′

След отлична контраатака на Левски, Бари подаде отдясно към Уелтън, който обаче не успя да отиграе добре и се размина с възможността да стреля.

1′

71 Кристиян Стоянов 91 Драган Михайлович

Отборите на Славия и Левски се изправят един срещу друг в късния двубой от програмата на efbet Лига в първата шестица. На първо четене този двубой няма значение, но най-старото столично дерби винаги може да предложи необходимите емоции. "Белите" са твърдо на шестото място, като вече обиграват отбора си за следващата кампания.

Левски все още е на гребена на вълната след спечелената Купата на България. "Сините" обаче ще направят финален спринт и за бронзовите медали в първенството.

Левскарка плати 8 000 лева за фланелката на Илиян Стефанов от финала за Купата на България

Кали Велева спечели търга

Двата тима вече се срещнаха два пъти през сезона и си размениха по една победа. "Белите" спечелиха с 2:1 на "Герена" през есента, а след това "сините" отговориха с успех с 1:0 в "Овча купел".

Треньорът на Славия Златомир Загорчич днес не може да разчитат на контузения Борислав Цонев.

Три оферти за Светослав Вуцов

Аякс сред кандидатите

В същото време Станимир Стоилов вероятно ще направи някои промени в състава в сравнение с мача за Купата. Той не може да разчита на Сонко Сундберг в този мач, затова се очаква наставникът дори да смени схемата на игра и отново да заложи на 4-2-3-1.

Главен съдия на срещата е Георги Димитров, с помощници Георги Дойнов и Милен Арабаджиев. С ВАР ще се занимават Волен Чинков и Даниел Ников. Делегат на БФС е Димитър Велинов, а работата на реферите зорко ще следи Стефан Апостолов.