Славия сложи край на негативната си серия и записа втора победа от началото на Първа лига. В мач от 9-ия кръг на първенството, "белите" се наложиха с 2:1 като гости над друг отбор с проблеми - Локомотив (Пловдив). След нулево първо полувреме, Галин Иванов даде преднина на столичани в 49-ата минута. Седем по-късно Парвиз Умарбаев изравни, а в 83-ата минута Ивайло Димитров реализира за крайното 1:2 от дузпа.

С успеха "белите" събраха 8 точки и заемат 12-о място, докато Локомотив е с три повече на 7-а позиция.

Снимка 313060

Войн Войнов заложи от първата минута на двете нови попълнения - Муса Мохамед и Халед Аяри.  Двубоят започна с домакински натиск и още във 2-ата минута Пауло Серджо можеше да открие резултата. Португалецът преодоле Адреа Христов и се озова очи в очи със Стергиакис, но ударът му излезе в аут. В 8-ата минута Пламен Николов бе непокрит в наказателното поле, но стреля над вратата с глава.

Локо (Пд) - Славия

Локомотив (Пд) - Славия 1:2, Ивайло Димитров реализира от дузпа

Двубоят на Лаута започва в 20,00 часа

В тези минути инициативата бе изцяло при "смърфовете". Играчите на Войн Войнов създадоха няколко опасни положения, но Райков, Марчев и Траянов не успяха да намерят очертанията на вратата от добри ситуации. В края на полувремето и новото попълнение Халед Аяри се озова на добра позиция, но бързо бе затоврен от Адреа Христов и ударът му бе неточен.

Галин Иванов: Много труден и важен мач за нас

Галин Иванов: Надявам се с опита си да водя Славия напред (ВИДЕО)

"Много труден и важен мач за нас"

Второто полувреме започна отлично за гостите.  Ванчо Траянов допусна грешка и изведе на добра позиция в наказателното поле Галин Иванов, който с премерен удар матира Илко Пиргов за 0:1. Малко след попадението Стефан Велев пусна 40-метров пас към Иванов, който напредна, но стреля над напречната греда.

Снимка 313063

В 56-ата минута Локомотив успя да изравни. Удар на Веселин Марчев в наказателното поле бе блокиран от Юлис Ндонг. Топката отиде в Парвиз Умарбаев, който със силен удар направи Стергиакис безпомощен.

В 63-ата минута Райков центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Там Ивайло Марков бе оставен непокрит, но стреля слабо и гръцкият страж на Славия улови. Десетина минути по-късно Крумов центрира по земя, Стергиакис не се намеси добре и изби с крак право в Мартинович, но топката излезе в аут. Малко след това играта бе спряна заради грозна проява на феновете на Локомотив. Запалянковците започнаха да замерят вратаря на гостите с бутилки и метални предмети. Босът на Локо Христо Крушарски лично отиде да успокоява привържениците.

Снимка 313062

Така се стигна до 82-ата минута, когато Славия отново излезе напред. Пламен Николов фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле, а Ивайло Димитров реализира отсъдената дузпа за 1:2.

Въпреки продължението от 6 минути, домакините не успяха да стигнат поне до точка.

Загорчич: Много важен успех

Загорчич: Момчетата се раздадоха над възможностите си, можеше да убият Стергиакис на място (ВИДЕО)