Славия и Спартак (Варна) не се победиха и завършиха 2:2 в мач от 16-я кръг на еfbet лига. Първото попадение в срещата бе дело на Денис Баланюк, който се разписа за първи път през сезона в 45-та минута и така "соколите" имаха превес на почивката.

През втората част обаче Ахмед Ахмедов в 53-та минута изравни резултата. Баланюк отново поведе за гостите в 74-та минута, но Кемело Нгуена пет минути по-късно подпечата крайния резултат.

Наставникът на столичния тим Златомир Загорчич беше принуден още през първата част да извърши две наложителни смени.

Снимка 592986

Домакините стартираха двубоя по- уверено и в 8-та минута Кристиян Добрев отправи мощен удар, който беше блокиран от централните бранители.

Гостите се стабилизираха, когато в 15-та минута след хубав рейд отляво на Здравко Димитров, той центрира опасно и принуди Иван Вуцов да избие топката с крак.

Най-добрата възможност за "соколите бе в 23-та минута! Денис Баланюк стреля към вратата, но стражът на домакините успя да се намеси.

Славия имаше феноменален шанс в 36-та минута. Галин Иванов овладя подване в наказателното поле и опита да матира Иван Дичевски. Стражът обаче спаси и топката попадна в Тони Тасев, който пропусна да отбележи на празна врата.

Снимка 592988

В края на първото полувреме гостите дочакаха своя миг! Денис Баланюк се оказа най-съобразителен, когато в наказателното поле получи топката и преодоля стража на домакините.

"Белите" започнаха по-мотивирано втората част и можеха да възстановят паритета. Галин Иванов бе намерен от свой съотборник и обезателно стреля към вратата, ала топката се удари в страничната греда.

Възпитаниците на Загорчич оползотвориха следващата си възможност, когато в 53-та минута Галин Иванов отигра топката с глава, след което тя достигна до Ахмед Ахмедов, който се извиси над всички и по този начин изравни резултата.

Снимка 592987

В 74-та минута благодарение на изключително находчив пас на Здравко Димитров Денис Баланюк бе изведен на стрелкова позиция. Стражът на Славия парира първоначалния удар, но при добавката украинецът не сгреши и вкара за втори път в срещата. Отговорът на столичния отбор не закъсня и чрез великолепно изпълнение Кемело Нгуена не остави никакви шансове на Иван Дичевски.

До края на сблъсъка не последваха по-опасни положения пред двете врати и двата състава се задоволиха с точката.

Славия - Спартак (Варна) 2:2 (Развой по минути)

Срещата е от 12:45 часа