Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Александър Шаламанов".

След безлично първо полувреме, футболистите на треньора Златомир Загорчич поведоха в резултата в началото на второто полувреме, благодарение на Кристиан Добрев (48'). В края на срещата гостите успяха да изравнят, след като Хорхе Портокареро (87') успя да се разпише в края на срещата, оформяйки крайния резултат.

Така Локомотив (Пловдив) остава на шестата позиция, с една точка пред Славия, като двата отбора ще се борят до последно за място в Топ 6.

Преди началото на двубоя пък защитникът Емил Виячки беше награден заради изиграните си 100 мача в шампионата с екипа на "белите".

Славия - Локомотив (Пловдив): 1:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът на стадион "Александър Шаламанов" започа в 20:00 часа

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора не предприемаха излишни рисокове. От това пострада атрактивността на срещата и интересните положения пред вратите на Светослав Вуцов и Динко Хоркаш липсваха.

Снимка 616591

Източник: startphoto.bg

Джовани беше главен герой в първите опасни ситуаци в мача. В 13-ата минута Денислав Александров проби отдясно и центрира. Топката стигна до Джовани, който успя да стреля с глава. Кълбото обаче не намери рамките на вратата.

Снимка 616592

В 25-ата минута Матеус Да Силва центрира в наказателното поле, където бяха Георги Каракашев и Денислав Александров. Стигна се до карамбол, при който Натан Гасама прати топката в ръката на Александров, който след това вкара гол, но заради нарушението попадението му не бе зачетено.

Снимка 616594

Последваха равностойни и неприятно скучни минути на "Александър Шаламанов", в които головите ситуации липсваха.

В края на първото полуврме Йосип Томашевич стреля от дистанция, но Светослав Вуцов спаси. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Трима титуляри на Локомотив (Пловдив) под въпрос за домакинството на Левски

Висят за картони

Втората част започна по отличен начин за "белите". алин Иванов видя откъсващия се Кристиан Добрев и го изведе вляво от вратата на Динко Хоркаш. Необезпокояван, футболистът отправи прецизен изстрел и прати топката във вратата.

Снимка 616603

В 53-ата минута Галин Иванов пропусна да удвои. Халфът стреля с глава в опасна близост до вратата. Ударът му обаче бе много неточен.

След нови скучни петнайсетина минути се стигна до напрежение в средата на терена. Видимо изнервени, футболистите започнаха се бутат и си крещят.

Снимка 616595

В 87-ата минута гостите успяха да изравнят, благодарение на Хорхе Портокареро. Отбраната на "белите" не се ориентира добре при едно меко центриране на Джовани от пряк свободен удар и защитникът с глава насочи топката във вратата на Вуцов.

Снимка 616605

В края на срещата опасните ситуации се редуваха една след друга, но никой така и не успя да се разпише и да донесе победата за своя отбор.

Загорчич: Локомотив (Пловдив) е стабилен отбор, но и ние сме опасни

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започва в 20:00 часа