Славия и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в сблъсък от 15-ия кръг в efbet Лига. Ивайло Чочев откри резултата за гостите в 3-та минута. По ирония на съдбата през втората част в 52-та минута, си отбеляза автогол, който подпечата паритета.

"Червените" стартираха срещата по чудесен начин, когато Ангел Бастунов центрира отляво в наказателното поле, където Ивайло Чочев засече с глава и насочи топката, която влезе за 0:1! Това бе 13-то попадение за полузащитника от началото на сезона.

Снимка 592090

Източник: startphoto.bg

Славия заигра по-добре, тъй като Стоянов преодоля защитата на гостите и подаде към отлично позиционирания Галин Иванов, но опитният играч не успя да уцели вратата от няколко метра. До края на първата част липсваха голови ситуации.

Гостите можеха да отбележат ранен гол през втората част, но благодарение на брилянтното спасяване на Светослав Вуцов, Славия съхрани аванса си! Георги Русев получи топката в наказателното поле, стреля моментално, след което вратарят се намеси и топката се удари в гредата.

Снимка 592086

"Белите" опитаха чрез Тони Тасев да се върнат в мача, когато той стреля от далечна дистанция, ала Наумов успя да улови. Възпитаниците на Загорчич все пак се добраха до попадение. Ивайло Чочев не отигра топката по правилния начин и тя влетя във вратата на домакините.

В 81-та минута Ивайло Чочев остана непокрит в наказателното поле, насочи кълбото към вратата, но Светослав Вуцов не му позволи да се разпише.

Славия имаше огромен шанс да се домогне до успеха в последните минути! Емил Стоев пробва да донесе победата на своя тим, отправяйки удар, който беше отразен от Наумов. При добавката за пореден път стражът показа качествата си. До последните минути не последва нищо опасно пред двете врати.

Славия - ФК ЦСКА 1948, 1:1 (Развой по минути)

Двубоят на стадиона в Овча Купел започва в 17:30 часа