Славия и Ботев (Вр) завършиха наравно 2:2. Попаденията за "белите" бяха дело на Цветелин Чунчуков и Георги Йомов, като при гола на Йомов останаха съмнения за засада. При 2:0 Доминик Янков върна надеждите на врачани със своя дебютен гол. В 78-ата минута Мирослав Будинов върна Ботев в мача, отбелязвайки за 2:2.

Срещата започна с натиск на Ботев (Враца). Още в 4-ата минута Доминик Янков се измъкна от бранителите на Славия и стреля към вратата на Георгиев. Стражът на Славия показа отличен рефлекс и изби топката.

В 12-ата минута след изпълнение от корнер Валери Домовчийски имаше шанс да открие резултата за Ботев (Враца), но ударът му се отби в страничната греда.

В 24-ата минута Златомир Загорчич трябваше да направи първата си смяна. Христо Попадийн се контузи и на негово място влезе Мартин Атанасов.

Снимка 438978

Десет минути по-късно Цветелин Чунчуков откри резултата в "Овча купел". Стражът на "белите" Георги Георгиев пусна дълго подаване, което стигна до Чунчуков. Защитниците на Ботев не успяха да го спрат и нападателят на Славия вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Костов.

Славия - Ботев (Враца) 2:2, Будинов изравнява

В състава на домакините продължават проблемите с контузени играчи

До края на първото полувреме липсваха интересни ситуации пред двете врати.

В началото на втората част Славия пое инициативата. В 54-ата минута топката стигна до Владислав Узунов, но преди футболистът на "белите" да успее да отправи удар тя му бе избита от краката.

Пет минути по-късно все пак Славия удвои резултата. Георги Йомов вкара за 2:0, но при попадението му имаше съмнение за засада.

В 65-ата минута Доминик Янков върна надеждите на врачани. Юношата на Лудогорец с едно движение се измъкна от футболист на Славия и с удар по земя от границата на наказателното поле отбеляза първото си попадение със зеления екип.

Десетина минути преди края Мирослав Будинов оформи крайното 2:2. Отново Доминик Янков попадна в светлините на прожекторите, след като се измъкна от пазещия го футболист на Славия и подаде към Будинов, който реализира с глава.

В 85-ата минута Галин Иванов изпусна страхотен шанс отново да даде преднина на Славия. Георги Йомов премина през двама футболисти на Ботев преди да подаде към Иванов, който не успя да насочи добре топката.