Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 434

Хебър се поздрави с първи успех над Славия от 23 години насам. Момчетата на Владимир Манчев могат да са доволни от себе си.

89′

Волен Чинков дава шест добавени минути.

88′

Белите се опитват да измислят нещо в атака, но натискът им изглежда хаотичен. Хебър няма лесно да отстъпи трите точки.

86′

Хебър умело брани резултата. Извършените от Загорчич смени засега не влияят на играта.

82′

Загорчич предприема промени. Ерол Дост влиза на мястото на Иван Минчев.

82′

Капитанът Галин Иванов е сменен.

82′

Чунг Нгуен До отстъпва мястото си.

81′

Божуркин отстъпва мястото си.

75′

Венсан Марсел получава жълт картон.

75′

Голмайсторът на Хебър получи травма и беше заменен.

75′

Марсел е наказан за бавене на играта при смяната си.

74′

Голмайсторът Валпорт получава жълт картон.

74′

Манчев извърши тактическа смяна.

73′

Защитникът Велко Йованович получава първия жълт картон в срещата.

62′

Загорчич вече търси промяна.

62′

Промените продължават. Ахмедов не изглежда щастлив.

61′

Очакванията, че вятърът ще донесе помощ за Хебър се оправдаха. След поредния ъглов удар пред на Славия Арсенио Валпорт прати с тяло топката във вратата. Ситуацията незнайно защо бе разгледана с ВАР, но голът беше зачетен.

59′

Опасна атака на Славия. Ахмедов е изведен в наказателното поле, но пасът му е пресечен.

55′

Вятърът вече е в посока вратата на Славия, което може да създаде проблеми пред вратаря Светослав Вуцов.

48′

Отново напрежение пред вратата на Хебър. Минчев намери Галин Иванов пред вратата, той обаче не овладя добре и Дебърлиев улови.

46′

Отменен гол на Ахмед Ахмедов поради засада при организацията на атаката на Славия.

45′

Да си пожелаем атрактивна втора част.

45′

Първата част завърши. Славия може да по-недоволният отбор, тъй като създаде положения, макар и не чисти. Какво ли ще измислят двамата треньори - Златомир Загорчич и Владимир Манчев (на снимката) на полувремето?

Снимка 608151

Източник: startphoto.bg

44′

Волен Чинков дава една минута добавено време.

38′

Гредата спаси Хебър от попадение. До него можеше да се стигне по куриозен начин. Ахмед Ахмедов се откъсна и опита подаване в малкото наказателно поле. При изчистването Алехандро Гарсия едва не прати топката в мрежата.

29′

Славия организира нападение след грешка при изнасянето на топката на Хебър, завършила с далечен удар на Иван Минчев, но Петър Дебърлиев излезе и боксира.

25′

Към тази минута владеенето на топката е в съотношение 60:40 в полза на Славия. Прилича на офертата на Тайсън Фюри към Александър Усик.

17′
Снимка 608147

Ексцентричният президент на Славия Венцеслав Стефанов наблюдава с интерес двубоя с неизменната си маркова пура в ръка.

16′

Бурният вятър определено е проблем. При поредният корнер пред вратата на Хебър поривите му отклониха центрирането и така топката не успя да попадне у Галин Иванов, който дебнеше на далечната греда.

13′

Играта се пренесе в центъра, като преобладават единоборствата. Гостите от Пазарджик се опитват да изнесат топката в предни позиции, но отбраната на Славия се справя добре.

8′

Славия е по-активният отбор в началните минути, като пред вратата на Хебър са изпълнени цели три ъглови удара.

1′

На арената в квартал "Овча Купел" духа силен вятър. Това определено ще затрудни и двата отбора, които ще трябва да се съобразяват при отиграванията си.

1′

Битката започна.

1′

Реферът Тодор Вуков получи плакет за дебюта си в елита. Той ще асистира на Волен Чинков.

14. Роберто Райчев 44. Николай Николаев

Отборите на Славия и Хебър играят един срещу друг в ранния неделен мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Мачът на "Александър Шаламанов" започва в 12:30 часа.

Виетнам иска да отмъкне голям роден талант

Чунг Нгуен До става техен национал

Домакините отстъпиха в предишния кръг от шампиона Лудогорец и сега ще искат да стигнат до задължителни три точки, тъй като при евентуална загуба днес и развой в останалите мачове, "белите" могат дори да изгубят мястото си в топ 6. Към момента момчетата на Златомир Загорчич са с 35 пункта.

През седмицата столичани се разделиха с едно от новите си попълнения, което привлякоха през зимата. Става дума за Християн Георгиевски, който се завърна в родната си Северна Македония и подсили отбора на Силекс. Явно треньорското ръководство на Славия не е останало доволно от изявите на играча и той дори не записа официален дебют за отбора.

Ситуацията в Хебър обаче със сигурност е по-лоша от тази на "белите". Тимът се намира на предпоследното 15-то място с 13 точки. Пазарджиклии имат само 3 победи от началото на сезона, а освен това са вкарали и най-малко голове от всички останали тимове в елита - само 11, като дори последният Спартак (Варна) има повече.

Заги определи групата на Славия за мача с Хебър, четирима се завръщат

Вижте групата на "белите"

В предишния кръг Хебър най-после се завърна на своя стадион "Георги Бенковски", след като през есента домакинстваше на "Васил Левски". "Зелените" премериха сили със Спартак (Варна), но не впечатлиха и завършиха наравно 0:0. В първия си мач от пролетния дял пък момчетата на Владо Манчев допуснаха загуба с 0:2 от ФК ЦСКА 1948. При евентуална победа днес Хебър би се отдалечил от последното място и би запазил шансовете си за оцеляване.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков, с помощници Добромир Димитров и Тодор Вуков. С ВАР ще се занимават Георги Давидов и Мартин Мачев. Делегат на БФС е Светослав Русинов, а Стефан Апостолов ще следи за реферските изяви.