90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Славия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

ФК ЦСКА 1948 спечели гостуването си на Славия с 3:1 в efbet Лига

Резерва поведе ФК ЦСКА 1948 към победата срещу Славия и утвърждаването в Топ 6

Васил Шопов с ключов принос за успеха с 3:1 в квартал "Овча купел"

90+2′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:3!! РАНГЕЛОВ! В последната минута от даденото продължение, Славия все пак се добра до почетен гол. Пореден пробив на Кирилов завърши с избиване на неговия удар от голлинията. Наблизо обаче бе опитният Митко Рангелов, който просто оформи крайното 1:3.

89′

Ивайло Климентов се появява в игра за ФК ЦСКА 1948, а вместо него излиза Георги Русев.

Снимка 526460

88′

ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! 0:3!! АЛЕКСАНДРОВ! "Апетитът идва с яденето", на този принцип действаше и нападението на "червените". В 88-ата минута Гандри сгреши при изнасянето на топката, заради което я загуби срещу Георги Русев. Всичко това откри прерфектен коридор за Денислав Александров, който сам срещу Вуцов реализира изключително елегантно за 0:3!

85′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! ШОПОВ! Оголени в защита, славистите се превърнаха в лесна плячка за своя опонент. Интригата приключи в 85-ата минута, когато падна и вторият гол за ФК ЦСКА 1948. Отлична контраатака доведе до числено превъзходство за новаците в полето на Славия. Изстрелът на Георги Русев срещна гредата, но на точното място за голова добавка се оказа Васил Шопов.

84′

Жълт картон за Ивайло Чочев.

82′

МИШО АЛЕКСАНДРОВ! Славия определено не приемаше развоя на събитията и търсеше активно изравнителния гол. В 82-ата минута Радослав Кирилов пак беше труден за удържане, а отбита от неговите крака топка попадна на Мишо Александров. Многократният шампион с Лудогорец обаче стреля право в обсега на Наумов.

82′

Михаил Александров получава жълт картон.

79′
Снимка 526459

78′

Голмайсторът Ангел Бастунов бива заменен от Марио Топузов.

77′

АЛЕКСАНДРОВ! Славия можеше тотално да се закопае в тази среща, след като Михаил Александров без малко не си отбеляза автогол в 77-ата минута. Тогава той успя да изчисти бърза топка в полето на "белите", но го направи по начин, "спрял" пулса на колегата му Светослав Вуцов.

76′

Дарко Тасевски е последната надежда на Тарханов за положителна промяна. Излиза Кръстев.

72′
Снимка 526458

70′

Официално предупреждение за Филип Антовски от Славия.

69′

Ерол Дост се появява в игра за сметка на по-дефанзивния Георги Вълчев.

67′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! БАСТУНОВ! След няколко пропуска, справедливостта възтържествува и гостите заслужено поведоха в 67-ата минута. Серкан Юсеин проби по десния фланг и подаде за намиращия се в наказателното поле Васил Шопов. Плеймейкърът залъга с тяло национала Андреа Христов и комбинира с Ангел Бастунов. Младият нападател стреля от около десетина метра и не остави шанс на Вуцов.

61′

Време е Васил Шопов да се появи на терена, като той ще замени Димитър Митков.

60′

Михаил Минков получава жълт картон заради реакцията си спрямо главния съдия.

60′

Опитният Митко Рангелов от Славия получава картон заради грубо нарушение.

55′
Снимка 526457

50′

Жълт картон за симулация на Ангел Бастунов.

49′

МИТКОВ! Стартът на втората част можеше да донесе заслужен гол за гостите от ФК ЦСКА 1948. Димитър Митков закъсня със стотни от секундата, за да засече перфектно прострелно подаване на Георги Русев. Малко след това Светослав Вуцов реагира адекватно при изстрел от пряк свободен удар на Ивайло Чочев.

48′

Освен Ивайло Димитров, мястото си на терена загуби и Влади Узунов, който беше заменен от младия Мартин Сораков.

47′

На полувремето Александър Тарханов предприе нужните действия и промени своето нападение, пускайки в игра Димитър Рангелов и Мартин Сораков.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме на мача Славия - ФК ЦСКА 1948.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

33′

Младите вратари на Славия и ФК ЦСКА показаха най-доброто от своя арсенал, спасявайки по идентичен начин изстрели в 33-ата минута. Първо с добра намеса блесна младежкият национал Светльо Вуцов, а миг по-късно на висота беше и Дани Наумов.

Снимка 526456

31′

АЛЕКСАНДРОВ! Доза нестандартност можеше да промени статуквото в 31-ата минута. Георги Русев се нуждаеше от едно докосване, за да изпрати кълбото към откъсващия се Александров. Въпросният моментално пробва да прехвърли връхлетялия го Светослав Вуцов, като в крайна сметка опитът му не се увенча с успех.

29′

Димитър Митков от състава на ФК ЦСКА 1948 получава официално предупреждение.

25′

В 25-ата минута Славия можеше да поведе в резултата. След комбинация между Ивайло Димитров и Радослав Кирилов крилото на домакините се оказа на добра позиция, навлезе в наказателното поле и опита подаване, което обаче бе избито от бранител на ФК ЦСКА 1948.

22′

Специфичното в мача до този момент е наличието на голям брой пробиви по крилата и на двата състава. Нито един от тях не завършва с точен пас, а по-скоро с добро пласиране от страна на съперников бранител.

12′

РУСЕВ! Селекцията на Росен Кирилов можеше да поведе в резултата след точно 12 минути на стадиона в квартал "Овча купел". Георги Русев напредна умело с топка в крака и дори влезе необезпокоявано в полето на Славия. И точно, когато всички очакваха безкомпромисен удар във вратата на Вуцов, крилото разочарова тотално и не затрудни по никакъв начин младия "бял" страж.

Снимка 526462

10′

Владислав Узунов изпробва вниманието на Дани Наумов с изстрел от дистанция, който не затрудни национала на България.

7′

Първите минути на срещата загатнаха, че трите точки ще бъдат търсени и от двете селекции. Славия застрашаваше своя съперник с опасни пробиви на Ради Кирилов. В 7-ата минута Денислав Александров от ФК ЦСКА 1948 пък получи перфектен извеждащ пас от дълбочина, който бе добре укротен от младока. Последвалият му изстрел обаче намери външната част на вражеската мрежа.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА

1′

17. Ерол Дост 7. Марио Топузов

Отборите на Славия и ФК ЦСКА 1948 излизат един срещу друг в 19:30 часа днес, в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е на стадиона в "Овча купел" и важен за амбициите на двата клуба. Съдия на срещата ще бъде Георги Димитров.

Славия има да си отмъщава за загубата с 1:5 в първата им среща в историята, но още по-важен е успехът заради незавидната позиция на "белите" в efbet Лига. Отборът има сериозна нужда от точки в битката за оцеляване, тъй като се намира на незавидното 12-о място.

ФК ЦСКА 1948 се намира в криза. Тимът бе в серия от три поредни загуби, преди в последния кръг да се наложи с 1:0 над Ботев (Враца). По време на паузата за националните отбори "червените" направиха треньорска рокада и днес дебют начело на тима ще запише новият наставник Росен Кирилов.

Треньорът на домакините Александър Тарханов отново няма да може да разчита на контузения Емил Стоев. Очаква се руският специалист да изведе на терена Вуцов на вратата и Михаил Александров, Христов, Гандри и Антовски в защита. Вълчев и Дост ще са опорни халфове, а Кирилов и Димитров ще стартират на крилата. Рангелов ще действа на върха на атаката, а зад гърба му ще го подкрепя Макрилос.

Арда и Славия не се победиха в първи полуфинал за Купата на България - 0:0

Бърз футбол, няколко отлични възможности, но без победител в първия полуфинал между Арда и Славия

Попадения в Кърджали нямаше

Гостите нямат кадрови проблеми. Очаква се Кирилов да започне с Наумов под рамката и пред него в отбрана Сашо Александров, Пиргов, Василев и Лясков. Чочев и Юсеин ще бъдат в средата на терена, а Иванов ще изпълнява ролята на плеймейкър. Денислав Александров и Русев ще бъдат на двете крила, а в атака ще започне Бастунов.