Добре организирана контраатака от "моряците" завърши с изстрел на Панайотов, който обаче не попадна в рамките на вратата.

Тони Тасев се появява на мястото на Кристиян Стоянов.

70′

Николай Златев е заменен от Исмаил Иса.

69′

Шанс за Славия! Ахмедов се устреми към вратата на гостите и пробва да реализира. Нападателят обаче не прояви достатъчно акуратност.

60′

Владеене на топката: Славия София- 48%, Черно Море- 52%

Снимка 593902

57′

Играта е равностойна, откакто стартира второто полувреме. Липсват по- сериозни ситуации за двата състава.

54′

Дарко Тасевски излиза от игра, за да се появи Ерол Дост.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46′

Матиас Курьор е заменен от Закария Беншаа.

46′

Мазир Сула отстъпва мястото си на Мади Кета.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Първи шанс за "моряците"! Курьор се измъкна от опеката на защитниците и опита да отбележи, но не съумя да оползотвори възможността.

34′

Набезите на Славия не спират! "Белите" наложиха натиск над своя съперник и непрекъснато опитват да удвоят аванса си.

Снимка 593906

24′

Пропуск! Дарко Тасевски остана непокрит и от непосредствена близост не успя да се разпише.

21′

Първият жълт картон в двубоя е за Живко Атанасов.

14′

Импулс в играта на Славия! Галин Иванов преодоля своя персонален пазач и стреля коварно, но неточно.

12′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Великолепно разиграване между играчите на Славия. Дарко Тасевски изведе Христо Попадийн, който намери Ахмедов в наказателното поле и той откри резултата в полза на "белите".

10′

ГРЕДА! Ахмед Ахмедов засече центриране отляво, но топката се удари в страничния стълб на вратата. Първо по-опасно положение в мача!

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

88 Тони Тасев 31 Закария Беншаа

Славия и Черно море се изправят един срещу друг в двубой от 17-ия кръг на еfbet Лига. Мачът на стадион "Александър Шаламанов" в София стартира в 12:30 часа.

Двата състава са в жестока битка за място в Топ 6. "Моряците" се намират на пето място във временното класиране с актив от 29 точки. Футболистите на Златомир Загорчич пък са на седма позиция с три по-малко от днешния си съперник. Варненци нямат загуба в последните пет мача, но трябва да отбележим, че в четири от тях завършиха при равен резултат. Успехът дойде срещу Локомотив (София).

Черно море загуби двама бранители след тежката битка с Левски

Панов и Попов преминават допълнителни изследвания

Столичани пък взеха само две точки от последните три двубоя. Тази колеблива серия дойде след страхотния успех на тима над Левски. В последния кръг Славия изненадващо завърши 2:2 в София срещу последния в класирането Спартак (Варна).

Трябва да отбележим, че след двубоя с Левски ситуацията при Златомир Загорчич бе тежка, след като доста играчи бяха извън състава поради контузии. Добрата новина за сръбския специалист е, че халфът Иван Минчев и крилото Кристиан Добрев ще могат да вземат участие в сблъсъка с Черно море. Аут обаче е крайният бранител Ертан Томбак, който има травма в ръката, получена именно в битката с Левски.

Положението при Илиан Илиев също не е перфектно. Мачът на стадион "Александър Шаламанов" пропускат Цветомир Панов, Виктор Попов и Даниел Димов, които са с травми. Все пак опитният специалист ще може да заложи на всичко най-добро поне в атака, където в групата попадат Закария Беншаа, Мади Кета и Матиас Курьор.