90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+4′

Край на срещата! Първият мач от шестия кръг на efbet Лига завършва при равенство 2:2.

90′

Ивайло Михайлов заменя Валери Домовчийски.

86′

Христо Златински отстъпи мястото си на Дани Гаджев.

85′

Галин Иванов изпусна страхотен шанс отново да даде преднина на Славия. Георги Йомов премина през двама футболисти на Ботев преди да подаде към Иванов, който не успя да насочи добре топката.

83′

Златната резерва Калоян Кръстев заменя голмайстора Цветелин Чунчуков.

79′

ГОООЛ! Мирослав Будинов изравнява! Доминик Янков центрира към влезлият като резерва Будинов и той не остави шанс на Георги Георгиев.

68′

Доминик Янков получава жълт картон.

66′

Мирослав Будинов влиза в игра на мястото на Апостол Попов.

65′

ГОООЛ! Юношата на Лудогорец Доминик Янков връща едно попадение за Ботев (Враца). Младокът с едно движение се измъкна от футболист на Славия и с удар по земя от границата на наказателното поле върна врачани в мача.

62′

Втора принудителна смяна за Славия. Владислав Узунов напуска с болки, вместо него Емил Стоев.

61′

Валери Домовчийски получава жълт картон.

59′

ГООООЛ! Георги Йомов удвоява резултата. При попадението му обаче останаха съмнения за засада.

58′

Георги Йомов върна към Узунов, който стреля над вратата.

54′

Владислав Узунов беше изведен от свои съотборник, но преди да успее да нанесе удар топката му бе избита от краката.

46′
45′

Край на първата част.

38′

ГОООЛ! Цветелин Чунчуков открива резултата в "Овча купел". Стражът на "белите" Георги Георгиев с дълго подаване, което стигна до Чунчуков. Защитниците на Ботев не успяха да го спрат и нападателят на Славия вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Костов.

37′

Димитър Велковски получава първия жълт картон в мача, след като задържа Дани Генов.

33′

Георги Георгиев се отново се намеси много добре. Този път Давид Рибейро отправи удар с глава, но се намираше в засада, която беше маркирана от страничния рефер.

29′

Галин Иванов опита изстрел от дистанция, но ударът му беше прекалено слаб за да затрудни Красимир Костов.

24′

Христо Попадийн получи контузия и ще бъде заменен от Мартин Атанасов.

Снимка 438978

12′

След изпълнения от корнер Валери Домовчийски имаше шанс да открие резултата за Ботев (Враца), но ударът му се отби в страничната греда.

7′

Галин Иванов падна в наказателното поле, като имаше претенции за дузпа след съприкосновение с Илия Миланов. Георги Димитров подмина ситуацията, а на повторението се видя, че съдията имаше право.

4′

Доминик Янков се измъкна от бранителите на Славия и стреля към вратата на Георгиев. Стражът на Славия показа отличен рефлекс и изби топката.

1′

20 Филип Кръстев 15 Филип Ждерич

Славия и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в първи двубой от поредния кръг на първенството.

Халф смени Лудогорец с Ботев (Враца)

Бразилецът се присъедини към Доминик Янков

Домакините на "Овча купел" искат да запишат нова победа на сметката си и така да влязат в добра серия от резултати. Съперникът им пък се намира в игрова криза и всяка една точка ще бъде добре дошла за селекцията на Сашо Ангелов.

Валери Божинов опитва да си уреди трансфер в Турция

Чужбина не е затворена страница за Божигол

В състава на домакините продължават проблемите с контузени играчи. В лазарета остават Карабельов, Христов, Мицански и Томбак. Най-вероятно Златомир Загорчич ще излезе с Георгиев на вратата и Попадийн, Виячки, Гамаков и Велковски в защита. Дюлгеров ще е опорен халф, а Узунов и Шоколаров ще действат в центъра на терена. Стоев и Иванов ще бъдат на двете крила, а атаката ще води Чунчуков.

Янис Карабельов: Не мисля да сменям Славия с друг български клуб, ще си заслужа трансфер в чужбина

"Футболът е игра на грешки"

В същото време Ботев идва в София в оптимален състав. Сашо Ангелов най-вероятно ще пусне на терена Костов и в защита Васев, Миланов, Попов и Керчев. Не е изключено дошлите под наем от Лудогорец Давид Рибейро и Доминик Янков да започнат като титуляри.

Главен съдия на срещата е Георги Димитров, с помощници Костадин Тановчев и Димитър Димитров. Делегат на БФС е Делян Асенов, а работата на реферите зорко ще следи Атанас Бозев.