Смяна и в състава на Ботев. Антоан Бароан отстъпи мястото си на Думбоуя.

Кристиан Добрев е заменен от Ахмед Ахмедов.

65′

Владеене на топката: Славия: 56%, Ботев (Пловдив): 44%

64′

Крис Добре внесе смут в отбраната на гостите, след като проби по десния фланг и центрира остро по земя в наказателното поле, но защитата на "канарчетата" се справи и успя да изчисти топката.

62′

Мертенс! Халфът на Ботев запали ръкавиците на Светльо Вуцов с мощна тупалка от дистанция. Добра намеса на вратаря на Славия.

54′
Снимка 615568

53′

Над стадион "Александър Шаламанов" се излива проливен дъжд, който пречи на качеството на играта.

51′

Шанс за Славия! Галин Иванов навърза няколко играчи на гостите, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, но твърде неточен.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

По всичко изглежда, че двата отбора ще се приберат на почивка при нулево равенство и ще видим развръзката през втората част.

33′
Снимка 615572

28′

Славия продължава да бъде по-активният отбор и да търси гола, а Ботев дебне своите шансове на контраатака.

Снимка 615569

20′

Владеене на топката: Славия: 62%, Ботев (Пловдив): 38%

15′

Жълт картон за Ван Хертъм.

7′

Много груба грешка в защитата на Ботев позволи на Емил Стоев да излезе очи в очи срещу Ханкич, но допусналият грешката Ван Хертъм успя да дотича и да попречи на футболиста на Славия да стреля към вратата. Малко след това Кристиян Добре нанесе опасен удар, ала Ханкич успя да улови кълбото.

1′

19 Чунг Нгуен До

Славия приема Ботев (Пловдив) в последния мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е тази вечер от 20:00 часа.

Главен съдия на срещата ще бъде Георги Гинчев.

Славия е на седмо място в класирането с актив от 41 точки, като при успех срещу Ботев ще влезе в шестицата, с пункт повече пред Локомотив (Пловдив), който загуби гостуването си на ФК ЦСКА 1948.

Чунг Нгуен До се завръща в игра за Славия

Групата на "белите" за двубоя с Ботев

"Канарчетата" направиха 1:1 със Спартак, като са десети с 28 точки, на четири пред 11-ия Ботев (Враца).

Старши треньорът на "белите" Златомир Загорчич ще може да разчита Венцислав Керчев и Ахмед Ахмедов. Дарко Тасевки и Иван Минчев отново са аут.

"Канарчетата" ще бъдат без контузения Атанас Чернев и наказания Николай Минков, но в редиците на пловдивчани се завръща Красиан Колев.

Първият двубой между двата отбора по-рано през сезона завърши с минимален успех за Ботев (Пд).