В дербитата между ЦСКА и Левски се наложи една традиция, пише на страниците си "Меридиан Мач".

Тези срещи са характерни с почти постоянното присъствие на ранни голове. В четири от петте издания досега падаха попадения до десетата минута. Само на 15 октомври 2016 резултатът бе открит късно в 34-ата минута. В три от останалите 4 сблъсъка "червените" взимаха ранен аванс.

На 4 март 2017 г. това стана чрез Арсенио в 5-ата минута, но Левски обърна до 2:1. На 29 април пак той във втората, а след него и Десподов в шестата пратиха "сините" в нокдаун. Нокаутът дойде по-късно от Каранга за крайното 3:0.

На 28 май 2017 г. пък Шимао изненада Николай Кръстев в първата минута от тъчлинията, а ЦСКА пак би класически.

През есента на този сезон пък Яблонски даде ранен аванс на Левски (8-а минута), но само след 7 след два гола на Тиаго, резултат бе 2:1 за тима на Стамен Белчев. Крайното 2:2 оформи Прохазка в 61-ата минута.