Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз взе решение и на "Лудогорец Арена", и на "Българска армия" да има шампионски медали и трофей. Който и отбор да спечели титлата за сезон 2018/19, ще има честта да се окичи с отличията.

Решителните битки, които ще определят шампиона на България, са Лудогорец - Черно море и ЦСКА - Ботев (Пд). Мачовете стартират в 20.00 часа на 24 май, петък.

Лудогорец води с една точка пред ЦСКА в пряката битка за шампионската титла. Разградчани трябва да надделеят над Черно море, за да се поздравят с осма поредна титла на България.

За да вдигне трофея за първи път от сезон 2007/08 ЦСКА, трябва да победи Ботев (Пд) у дома, а Лудогорец да не се справи с  "моряците".

Официалното съобщение от Българския футболен съюз:

Във връзка с развитието на битката за шампионската титла в Първа професионална лига и факта, че два отбора имат реален шанс за първото място в крайното класиране, ръководството на Българския футболен съюз подчертава следното:

Както подобава на развитите футболни федерации в Европа, БФС има пълната готовност да предостави шампионски трофей и златни медали на първенеца на страната и на двата стадиона непосредствено след изиграването на двубоите от последния кръг в ППЛ. Ръководството на централата още веднъж изразява задоволството си от атрактивния и непредвидим завършек на шампионата и желае успех на съперниците в оспорваната битка за златото.

Тиаго Родригес: Мачът с Ботев е финал и дано ЦСКА бъде победител

"Нямахме добри резултати срещу тях в последните мачове, но ги познаваме добре"