90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

90+3′

Атанасов получи жълт картон заради нарушение срещу Хайнц.

88′

Жълт картон за Кареасо.

87′

Станоев опита далечен удар, но Бусато нямаше затруднения да улови.

85′

Владеене на топката: Септември: 47%, ЦСКА: 53%.

77′

Греда! При изпълнение на пряк свободен удар на Хайнц, Гарсес намери Морено, който мигновено стреля, но в горната греда. Топката се озова в Жеферсон, но той не успя да реагира добре.

73′

Жеферсон получи жълт картон.

72′

Назон бе заменен от Морено.

71′

Тобиас Хайнц опита доста неточен удар.

70′

Костадинов бе заменен от Йосков.

70′

Себастиан Якубяк бе заменен от Рамадан.

68′

Жеферсон замени Шопов.

68′

Турицов отстъпи мястото си на Туфегджич.

66′

Християн Петров получи жълт картон за задържане на противник.

60′

Красимир Станоев прави официален дебют за Септември след като замеи Гаврилов.

55′

Вратарят на Септември допусна грешка като излезе, не успя да избие топката от нахлуващия сам Гарсес, но Ачков се притече на помощ и изчисти в безопасна зона.

53′

"Червените" владеят. Назон опита далечен удар, но твърде неточен. Топката прелетя високо над вратата.

50′
Бербатов наблюдава на живо сблъсъка между Септември (София) и ЦСКА

Стилиян Петров също е там

46′

Гарсес замени Шагоян.

46′

Хайнц влезе на мястото на Линдсет.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+4′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′

Шопов получи жълт картон.

42′

ГОЛ ЗА ЦСКА! С първата си сериозна опасност, "червените" откриха резултата. Матей изпълни бърз тъч и намери Назон, който се озова сам срещу Шейтанов и вказа за 0:1.

39′

Гаврилов задържа Де Нойер и го фаулира, но реферът шокиращо не показа жълт картон за играча на Септември, който щеше да бъде негов втори. Домакините бурно протестират, но без резултат.

Снимка 608196

Източник: startphoto.bg

35′

Шагоян изпълни от корнер, Юга свали към Назон, но нападателят не успя да реагира много добре и да нанесе изстрел отблизо.

25′

Бусато! Вратарят на ЦСКА спаси поредна опасност на домакините! Димитър Костадинов се измъкна от защитата и преодоля Юга, опита удар, но бразилският страж се намеси.

Снимка 608193

18′

Домакините за пореден път показват, че ще залагат на офанзивен футбол. Мартин Петков подаде успоредно към Димитър Костадинов, който непокрит в наказателното поле стреля, но в аут.

Снимка 608192

12′

Шанс за "червените"! Джонатан Лидсет опита далечен удар с десния крак, топката се отби в Назон и прелетя опасно близо до дясната греда на вратата, пазена от Шейтанов, който в тази ситуация не успя да реагира изобщо.

Снимка 608190

10′

Атака на домакините. Мартин Стоянов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Матей не успя да се намеси и позволи на Мартин Петков да опита ефектен удар със задна ножица, но неточен.

7′

Станислав Шопов центрира от корнер, Амос Юга засече с глава и насочи, но вратарят Шейтанов улови.

Снимка 608188

5′

Йоан Гаврилов фаулира Марселино Кареасо и получи жълт картон.

2′
Снимка 608186

1′

15 Захари Атанасов 30 Дауда Бамба

Съставите на Септември и ЦСКА се изправят един срещу друг в късния неделен двубой от програмата на шампионата. Столичното дерби е с начален час 17:15.

Симеон Александров: Искам ЦСКА да стане шампион и в бъдеще да играя пред страхотните червени фенове

Тимът постоянно се развива, споделя той

Домакините започнаха пролетния полусезон със загуба от Арда (0:1) като домакин и равенство (1:1) при визитата си на Локомотив (София). Към момента играчите на Светослав Петров са на 13-о място с 16 точки.

Гостите от своя страна започнаха ударно пролетта с победи 4:1 като гост на Берое и 3:1 като домакин на Ботев (Пловдив). "Червените" са лидер с 50 точки - на една пред втория Лудогорец и се нуждаят от задължителен успех, за да запазят първото място. През седмицата пък от "Армията" обявиха нов собственик в лицето на Фондация "Национален Фонд за Спорт, Култура, Изкуство и Наука", както и нов изпълнителен директор - Стоян Орманджиев.

Фенове на ЦСКА се подиграват с Левски - пращат жълти стотинки за дълга на "сините" към НАП

Сумите варират от 0,01 ст. до 0,32 ст.

Домакините няма да могат да използват Симеон Александров, който е собственост на "червените" и двата тима са се разбрали младокът да не играе в мачовете между двата тима. Крилото започна сезона в Септември, а след това бе продаден на ЦСКА, но през зимата отново бе върнат при септемврийци.

Гостите от своя страна най-вероятно ще са без капитана си Юрген Матей, който получи травма в мача с Ботев, която в крайна сметка се оказа, че не е тежка, но няма да е изненада, ако Саша Илич даде почивка на бранителя.

През есента ЦСКА стигна до минимална победа благодарение на попадение на Браян Морено през втората част.

Главен съдия на срещата е Красен Георгиев, с помощници Христо Хаджийски и Йордан Петров. С ВАР ще се занимават Станимир Тренчев и Павлета Рашкова. Делегат на БФС е Кирил Лозанов, а работата на реферите зорко ще наблюдава Иван Вълчев.