Романов засича топката, но вратарят на ЦСКА успокоява страстите с веща намеса.

Георгиев лови.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

ЦСКА доминира изцяло през първото полувреме, като притежанието на топката беше категорично в полза на тима.

От това обаче не произхождаха множество опасни голови ситуации, на първо време. Малко по малко обаче и това се случи, като акциите в червено се редуваха една след друга, а бранителите на Септември имаха доста работа за вършене.

Едва 20 минути след първия сигнал се стигна до първа опасност пред една от двете врати, като Малинов стреля от далечна дистанция, но Галев спаси. При това си спасяване обаче капитанът на символичните домакини получи контузия и бе принудително заменен от Янко Георгиев.

Атаките на "армейците" зачестиха още повече, като 2 минути преди изтичането на първите 45 Каранга, а след него и Дюлгеров, стреляха в гредите зад Георгиев.

Няколко секунди след това резултатът бе открит, като стражът на Септември сбърка фатално, подарявайки кълбото на Рубен Пинто, който на празна врата даде предимство на състава си. При този резлутат двете единайсеторки се оттеглиха в почивка.

45′

Почивка.

44′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0 за ЦСКА!

Грешка на Янко Георгиев, Рубен Пинто се възползва и резултатът е открит!

44′

Борис Галчев получава жълт картон.

43′

ГРЕДА за ЦСКА!

Дюлгеров стреля силно, но топката не пожела да премине голлинията на Септември.

Гол така и не пада.

40′

Безобразно отиграване на Кевин Меркадо!

Страхотна акция за "червените", които сякаш се виждаха излизащи напред в резултата, но завършващият изстрел на Меркадо бе разочароващ.

37′

Жълт картон за симулация е присъден на Байду.

35′

Феновете на ЦСКА негодуват при всяко второ отсъждане на главния съдия.

Може да се очаква доста напрегнато второ полувреме, ако не бъдат реализирани попадения в рамките на първата част от мача.

33′

Огромно превъзходство на ЦСКА, що се касае до притежанието на топката.

Без множество ситуации за отбелязване на голове, до момента.

31′

Фернандо Каранга е вдигнал високо крака си в наказателното поле на съперника.

Нарушение в полза на Септември.

Феновете на ЦСКА недоволстват, предвид факта, че тук "червените" можеха да стигнат до откриващ гол.

30′

Богомил Дяков взе капитанската лента от Галев, след принудителната замяна на стража на Септември.

26′

Добро изпълнение на свободен удар от страна на Манолев.

Топката излиза в корнер, след рикошет.

25′

Два поредни фаула на Мартин Тошев.

Припрян изглежда той в действията си на терена.

22′

Принудителна смяна в редиците на Септември.

При доброто си спасяване от преди минута, Валентин Галев се контузи и ще бъде заменен от Янко Георгиев.

20′

Шут на Кристиан Малинов от далечна дистанция!

Страхотна намеса на Валентин Галев.

17′

Не особено убедителни действия на Мартин Тошев.

Това дава възможност на "червените" да атакуват.

Акцията на тима е прекъсната в средата на терена.

15′

Опит за контраатака на ЦСКА.

Неуспешен.

11′

Изстрел на Меркадо. Неуспешен.

Опит за добавка и на Каранга, който извършва нарушение в атака.

5′

Масиран натиск на символичните гости в началото на двубоя.

Без сериозни положения пред двете врати, обаче.

1′

87. Димитър Костадинов 19. Кирил Десподов

Септември приема ЦСКА на "Васил Левски" в мач от 5-я кръг на Първа лига.

"Червените" излизат на националния ни стадион с натрупано самочувствие, след поредните победи над Ботед и Локо (Пловдив), съответно с 6:2 и 4:1. Днес столичани ще търсят своя "хеттрик" в първенството, след като старта не бе никак добър за тях.

Равенство със Славия (1:1) и загуба от Лудогорец (0:1), футболистите на Стамен Белчев започват да навлизат във форма.

Стамен Белчев: Притеснително е, че допуснахме 3 гола в 2 мача (ВИДЕО)

"Искам настроение в играта", заяви треньорът на ЦСКА

Септември пък има само 1 победа от началото на сезона, 2 загуби и едно равенство. Тимът, воден от Димитър Васев, има отбелязано едва едно попадение в елита, докато ЦСКА може да се похвали с цели 11.

Новакът няма сериозни проблеми с контузени играчи, като единственият сигурен, че ще пропусне днешния мач е Александър Бранеков, който е и бивш кадър на "армейците".