Септември (София) победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Васил Левски". Лошо впечатление прави теренът на съоръжението. Тревата изглеждаше в недобро състояние и нявсякъде се виждаха жълтеникави петна.

Мартин Петков (20') даде аванс за домакините след разбъркване в наказателното поле, но малко след това Дилан Мертенс (34') възстанови равенството. През втората част Симеон Александров (68') успя да се разпише и донесе победата за столичани.

Така Ботев остава на 10-ото място в класирането на първенството с актив от 26 точки преди дербито на Пловдив срещу Локомотив. Септември пък се изкачи до 11-ата позиция с 22 пункта.

Септември (София) - Ботев (Пловдив): 2:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна равностойно, като в пътвите минути играчите на двата отбора се лутаха и предприемаха прибързани действия, опитвайки се да поемат контрола на мача.

Снимка 609767

Източник: startphoto.bg

В 20-ата минута обаче късметът за Мартин Петков се усмихна след сериозно разбъркване в наказателното поле. Септември изпълни корнер, при който Асен Георгиев стреля с глава, а топката рикошира коварно в гърба на Па Конате. Антоан Бароан с глава панически изчисти от голлинията, докато Хидайет Ханкич се хвърляше да спаси удара. Кълбото стигна Мартин Петков и в крайна сметка успя да вкара топката с глава във вратата на Ботев.

Снимка 609768

Пет минути по-късно Антоан Бароан се размина на сантиметри с топката след разбъркване в наказателното поле при центриране от корнер и не успя да я засече от опасна близост до вратата.

Снимка 609769

В 34-ата минута Дилан Мертенс възстанови равенството. Красиан Колев пусна хубав извеждащ пас към Антоан Бароан. Той намери Мертенс, който овладя добре в пеналтерията и стреля от малък ъгъл, промушвайки топката покрай Димитър Шейтанов.

Снимка 609770

В края на първото полувреме Красимир Станоев бе изведен по прекрасен начин очи в очи с Хидайет Ханкич. Той напредна и предпочете да комбинира със Симеон Александров, който се намираше отляво. Решението му бе погрешно и защитата на Ботев пресече подаването на халфа.

Снимка 609778

В началото на втората част Мартин Петков открадана топката след грешка в защитата на Ботев, но бе фаулиран грубо от Хидайет Ханкич, заради което съдията Волен Чинков показа жълт картон на вратаря. Септември обаче не стигна до нищо сериозно след прекия свободен удар.

Светльо Петров: Битката за оцеляване ще е трудна

Ето какво каза той

Последваха мудни минути на терена, в които футболистите на Ботев се опитваха да задържат топката в свое притежание и да градят постепенни атаки, чрез които да се доберат до успеха.

Снимка 609779

В 68-ата минута Симеон Александров се разписа. Столичани организираха бърза контра и топката стигна до Красимир Станоев. Той напредна добре и пусна прекрасен извеждащ пас към Александров, който излезе очи в очи с Ханкич и прати топката във вратата. Останаха съмнения за засада и съдията Волен Чинков се консултира с ВАР. Повторенията обаче показаха, че нападателят на Септември издебна точния момент, за да изскочи зад защитата.

В 75-ата минута Джеймс Ето`о пусна страхотно подаване към Николай Минков, който се намираше в опасна близост до вратата. Димитър Шейтанов обаче показа страхотен рефлекс и спаси.

Снимка 609780

През следващите минути играта се накъса заради многото смени, които предприеха треньорите на двата отбора. В последните минути пловдивчани опитаха да направят финален щурм, чрез който да стигнат поне до равенството, но това така и не се случи.

Общинска комисия инспектира стадион "Христо Ботев"