90+6′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+6′

Край на мача.

Септември (София) победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от efbet Лига

Септември (Сф) се добра до победа над Ботев (Пд) на разораната нива на "Васил Левски"

Вижте подробности

90+2′

Димитър Костадинов е контузен и заменен от Захари Атанасов.

90+2′

Мартин Ачков е заменен от Митко Митков.

90+2′

Мартин Петков е заменен от Валентин Йосков.

86′

Николай Минков е заменен от Самюел Акере.

83′

Симеон Александров е заменен от Атанас Кабов.

82′

Влезлият преди секунди Йоан Гаврилов не си губи времето и получава жълт картон.

79′

Петър Чуич е заменен от Йоан Гаврилов.

Снимка 609767

Източник: startphoto.bg

77′

Красиан Колев е заменен от Мартин Секулич.

77′

Жълт картон за Мартин Петков.

75′

Николай Минков! Джеймс Ето`о пусна страхотно подаване към футболиста, който се намираше в опасна близост до вратата. Димитър Шейтанов обаче показа страхотен рефлекс и спаси.

68′

ГОЛ! Симеон Александров! Столичани организираха бърза контра и топката стигна до Красимир Станоев. Той напредна добре и пусна прекрасен извеждащ пас към Александров, който излезе очи в очи с Ханкич и прати топката във вратата. Останаха съмнения за засада и съдията Волен Чинков се консултира с ВАР. Повторенията обаче показаха, че нападателят на Септември издебна точния момент, за да изскочи зад защитата.

57′

Мартин Стоянов пробва късмета си с удар от далечно разстояние. Топката не намира рамките на вратата.

50′

Асен Георгиев от Септември София стреля с глава към целта, но ударът му бе блокиран.

Снимка 609768

48′

Асен Георгиев получава жълт картон за оспорване на съдийско решение.

47′

Хидайет Ханкич излезе неразчетено и извърши нарушение срещу Мартин Петков.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Красимир Станоев! Футболистът бе изведен по прекрасен начин очи в очи с Хидайет Ханкич. Той напредна и предпочете да комбинира със Симеон Александров, който се намираше отляво. Решението му бе погрешно и защитата на Ботев пресече подаването на халфа.

Снимка 609769

41′

Джеймс Ето'о получава жълт картон.

38′

Лошо впечатление прави теренът на "Васил Левски". Тревата изглежда в недобро състояние и нявсякъде се виждат жълтеникави петна. Прекалено много отбори ползват националния стадион за домакинските си мачове.

34′

ГОЛ! Дилан Мертенс! Красиан Колев пусна хубав извеждащ пас към Антоан Бароан. Той намери Мертенс, който овладя добре в пеналтерията и стреля от малък ъгъл, промушвайки топката покрай Димитър Шейтанов.

25′

Антоан Бароан се размина на сантиметри с топката след разбъркване в наказателното поле при центриране от корнер и не успя да я засече от опасна близост до вратата.

20′

ГОЛ! Мартин Петков! Какво разбъркване в пеналтерията... Септември изпълни корнер, при който Асен Георгиев стреля с глава, а топката рикошира коварно в гърба на Па Конате. Антоан Бароан с глава панически изчисти от голлинията, докато Хидайет Ханкич се хвърляше да спаси удара. Кълбото стигна Мартин Петков и в крайна сметка успя да вкара топката с глава във вратата на Ботев.

13′

Играчите на двата отбора продължават да лутат и да предприемат прибързани действия, опитвайки се да поемат контрола на мача.

Снимка 609770

8′

Мартин Ачков центрира от свободен удар. Защитата на пловдивчани обаче се справи със ситуацията.

6′

Джаспър ван Хертъм получава жълт картон.

2′

На трибуните на стадион "Васил Левски" са Димитър Бербатов и Мартин Петров.

Снимка 609765

1′

24. Захари Атанасов

Отборите на Септември (София) и Ботев (Пловдив) се изправят днес от 17,30 часа на националния стадион "Васил Левски" в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига.

И двата тима заемат места в долната половина на таблицата. Септември е 13-и с 19 точки, докато гостите са десети с 26. В последните си два мача Ботев записа победи срещу Берое и Черно море.

Двубоят ще е първи за пловдивчани след раздялата с голямата звезда на тима Тодор Неделев, който беше продаден на Лудогорец в последния ден на трансферния прозорец. Мачът също така ще е генерална репетиция за дербито на Пловдив срещу Локомотив. Септември от своя страна също се завърна на победния път, като победи Берое като гост с 2:1.

Феновете на Ботев (Пд) почти изкупиха билетите за голямото дерби

За по-малко от 24 часа

До този момент двата тима са изиграли 11 мача помежду си в елита. Ботев има положителен баланс - 6 победи, 2 равенства и 3 загуби. Головата разлика е 21-10 в полза на ботевистите.