Септември разби Черно море с 4:1 във Варна. Мачът беше много интересен след почивката и беше съпътстван от слабо съдийство и невероятни грешки на играчи на домакините.

В интерес на истината момчетата на Николай Митов играха много агресивно и се възползваха от ситуациите за гол, които се появиха пред тях. Домакините пропиляха цялото първо полувреме. Вратарят Емил Михайлов подари първия гол на гостите, а нападателят Марек Кузма направи серия от невъобразими пропуски.

Черно море - Септември: Изненада във Варна

Двама бивши наставници на Левски се изправят един срещу друг

Темпото през първото полувреме беше бавно. Гостите вкараха ранен гол, след като Емил Михайлов излезе неразчетено и опразни вратата си. Крис Гади отне топката и Мартин Тошев откри резултата в 5-та минута на празна врата.

До почивката "моряците" не можаха да подредят играта си, но Марек Кузма остана на три пъти сам срещу Янко Георгиев. Нападателят никога не избираше правилното решение и пропускаше.

Снимка 309786

Домакините излязоха за обрат след почивката. Играта се отвори и "септемврийци" контраатакуваха при всяка възможност.

В 60-та минута Илиас Хасани получи заслужен червен картон, след като спря Мартин Тошев, който оставаше сам. Борис Галчев удвои от отсъдения свободен удар. Изпълнението беше технично, но Емил Михайлов реши, че трябва да остане зрител в ситуацията.

Последваха най-силните минути на домакините, които не си личеше, че са с 10 човека на терена. Марек Кузма направи още два непростими пропуска, но капитанът Георги Илиев намали отблизо.

Голът даде страхотен импулс и варненци още два пъти вкараха топката в мрежата. Но и в двата случая Железов отсъди спорни засади.

Отворената игра доведе до два късни гола на Мартин Тошев и Крис Гади. Това стана, когато домакините свалиха гарда, а и бяха много изморени.

В края тежка контузия получи капитанът на гостите Богомил Дяков, който извади рамото си.

Николай Митов показа, че е жаден за успехи и ознаменува завръщането си с убедителна победа. Отборът му има облик и промяната е видна.

Георги Иванов - Гонзо, след като критикува Митов преди време, очевидно го подцени и едва след почивката накара своите играчи да търсят победата. Това се оказа твърде късно и тимът му загуби лидерската си позиция.