Септември (София) постигна втора поредна победа в контролите, надигравайки с 2:1 Монтана. Проверката се състоя в Правец, където двата отбора са на лагер.

Елитният тим, воден от бившия наставник на монтанци и Левски Николай Митов, имаше инициативата преди почивката и успя да открие резултата в 44-ата минута чрез Здравко Димитров. Малко преди това Сергей Георгиев бе изпуснал единственото положение за гол за Монтана.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, но въпреки това темпото на игра остана високо. Владимир Николов се разписа за 2:0 в 56-ата минута.

В 82-ата защитникът на Септември Васил Добрев си отбеляза автогол за крайното 2:1. За тима на Митов това е втора поредна победа в контролите след успеха с 2:1 над Левски преди дни.