Септември отново успя да шокира Черно море и записа пълен обрат с 2:1 над "моряците" в мач от 16-ия кръг в Първа лига. През август, столичани се поздравиха с разгром с 5:1, а сега отново отмъкнаха трите точки под носа на варненци.

Точни за победата бяха Борис Галчев и Байду. За гостите пък се разписа Жоржиньо.

Септември - Черно море, 2:1 (Развой на срещата по минути)

Столичани с пълен обрат над "моряците"

Двата отбора изиграха доста здраво първо полувреме, но така и не успяха да достигнат до гол. Първата възможност за домакините дойде още във втората минута, когато получиха право да изпълнят свободен удар непосредствено пред съперниковата врата. С изпълнението се нагърби Борис Галчев в опит да прескочи стената на "моряците", но неуспешно. След изстрелът му, топката рикошира в играч на столичани и излезе в корнер. В петата минута, Ндонгала стреля отблизо, но доста слабо и право в ръцете на вратаря на Септември, който направи доста рутинно спасяване.

Снимка 391242

В 24-ата минута, Виктор Генев опита късмета си с шут от над 30 метра, но топката прелетя покрай вратата. Към края на първата част, Асен Чандъров отправи хубав, плътен удар от близка дистанция, но топката не среща очертанията на вратата. Той получи хубав пас от Борис Галчев и се измъкна от двамата футболисти на Черно море, но късметът не му се усмихна. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

Снимка 391245

В 55-ата минута, след силния натиск на гостите, те най-накрая откриха резултата. "Моряците" се възползваха от грешка в защитата на Септември, Георги Илиев веднага отне топката в наказателното поле и комбинира с Жоржиньо, който бе непокрит пред вратата и изпрати кълбото в опразнената мрежа за 1:0.

Отговорът на домакините не закъсня и само две минути по-късно, Асен Чандъров засече топката от движение и директно я изпрати към вратата на варненци, но Макенджиев бе на мястото си и изби в корнер.

В 65-ата минута, Борис Галчев изравни резултата - 1:1. Третият опит изглежда наистина е на късмет, след като опитният футболист отново пробва да порази вратата на Макенджиев от пряк свободен удар и този път той бе успешен. Таранът стреля по трева и успя да заблуди футболистите пред вратаря, както и самия него, промушвайки топката между тях.

Снимка 391244

В 74-ата минута, Васил Панайотов можеше отново да изведе "моряците" напред в резултата. Бившият футболист на Левски получи много хубаво подаване от Георги Илиев, обърна се и веднага стреля, но изпрати топката покрай вратата. Малко след това, Жоржиньо изпрати хубаво центриране към наказателното поле, където добре позициониран бе Ради Василев. Той успя да засече топката с глава, въпреки че беше обърнат в гръб към вратата, и стреля, но неточно.

В 81-ата минута, домакините поведоха в резултата. Получи се разбъркване в наказателното поле на "моряците", след което Тилев успя да достигне до отправена към него топка и с глава я изпрати към Байду, който сякаш изобщо не очакваше и в последния момент с тяло успя да я мушне във вратата на нищо неподозиращия Макенджиев - 2:1.

След тази победа, Септември записа третата си победа през сезона и увеличи актива си на десет точки на 13-ото място. Черно море пък е шести с 21, колкото има и седмият Локомотив (Пловдив).