90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

Жълт картон за Вячеслав Велев.

85′

Раян Сенхаджи също е предупреден.

82′

Айкут Рамадан заменя Симеон Александров.

81′

Красимир Станоев отстъпва мястото си на Петър Чуич.

80′

Жълт картон за Максим Ковальов.

75′

Мартин Смоленски е заменен от Любомир Тодоров.

Снимка 617224

Източник: startphoto.bg

69′

Симеон Александров! Считаният за талант на ЦСКА демонстрира качествата си, като на няколко пъти пробва да възстанови паритета чрез поредни удари, които понастоящем не се увенчават с успех.

65′

Себастиан Якубяк влиза в игра на мястото на Йоан Гаврилов.

63′

Андрей Йорданов е заменен от Борис Тютюков.

63′

Венцислав Бенгюзов отстъпва мястото си на Славчо Шоколаров.

Станимир Стоилов наблюдава Септември - Пирин от ложите на "Васил Левски"

Вижте подробности

57′

Играчите на Септември отчаяно се нуждая от точката в днешния сблъсък и откакто стартира второто полувреме осъществиха няколко опасни атаки. Атанас Кабов пропусна най-сериозното положение, след като изстрелът му профуча покрай десния страничен стълб на Ковальов.

51′

Симеон Александров е официално предупреден.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+8′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45+5′

Дузпа за Пирин! Даниил Кондраков не греши от бялата точка! Въпреки спада в динамиката на двубоя, възпитаниците на Христо Янев се възползваха максимално от спечелената дузпа. Мартин Стоянов препъна адаша си Мартин Смоленски, а Георги Кабаков имаше ясна видимост и веднага отсъди наказателен удар за "орлетата".

45′

Владеене на топката: Септември: 49%, Пирин: 51%.

38′

Вратарят на Пирин Янко Георгиев се контузи и е заменен от Максим Ковальов.

37′

Митко Митков е заменен от Мартин Стоянов поради тактически причини.

30′

Жълт картон за Даниил Кондраков.

28′

Червен картон за Иван Арсов! Защитникът на столичани постъпи изключително безрасъдно, извършвайки грубо влизане в краката на съперник. Първоначално главният съдия Георги Кабаков му показа жълт картон и даде знак играта да продължи. Реферът обаче бе помолен лично да прегледа внимателно ситуацията на ВАР монитора. При проверката, арбитърът промени решението си и отстрани от игра футболиста на Септември.

25′

Мартин Смоленски си изкара жълт картон.

Снимка 617213

22′

Импулс в редиците на Пирин и Септември! Преотстъпеният от ЦСКА Митко Митков отправи мощен удар от дистанция, който беше париран от Янко Георгиев.

20′

Възможност и за Пирин! Гостите обезателно организираха скоростна атака, която можеше да бъде оползотворена. Халфът Венцислав Бенгюзов получи подаване малко преди точката за дузпа, нагласи си топката на удобния десен крак, за да принуди вратаря Димитър Шейтанов да прави спасяване.

18′

Шанс за Септември! Домакините определно са по-активният тим от началото на мача и бяха близо да открият резултата. Офанзивният играч Симеон Александров изпълни пряк своободен удар, когато в наказателното поле съотборникът му Асен Георгиев засече центрирането с глава, ала ударът му премина встрани и излезе в аут.

Снимка 617217

13′

Централният защитник на домакините Иван Арсов предприе самостоятелен рейд, след което стреля, но ударът му не затрудни стража на гостите Янко Георгиев.

10′

Равностойни първи минути на двубоя. Двата отбора към момента не допускат опасни положения пред вратите си.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

21. Димитър Шейтанов (в) 21. Янко Георгиев (в)
Красимир Балъков Христо Янев
1. Иван Василев (в) 12. Максим Ковальов (в)
25. Себастиан Якубяк 17. Илкер Будинов

Септември (София) приема Пирин (Благоевград) в двубой от 30-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Васил Левски" започва 15:15 часа.

Двата тима се намират в ужасна форма, а отчаяно се нуждаят от точки, за да избегнат последните две места, които водят до директно изпадане във Втора Лига.

Септември е петият отбор, който Балъков води в България

Вижте кои са другите

Столичани са в серия от шест поредни шампионатни загуби, която доведе до треньорска смяна. След поражението от Левски в последния кръг Светослав Петров подаде оставка, а начело на Септември застана легендата Красимир Балъков, чиято цел ще бъде да запази елитния статут на отбора.

Пирин също няма победа в шест поредни мача за първенство, но пък поредицата от загуби е само четири за сега. Страхотен двубой наблюдавахме в четвъртък между "орлета" и Ботев (Пловдив) в Благоевград. Срещата започна с доминация и два гола на Ботев, но бързо в края на първата част Пирин изравни. В крайна сметка срещата приключи при успех от 4:2 за пловдивчани.

Янев се ядоса: БФС да ни събере треньорите и да ни обясни правилата на футбола!

Старши треньорът поздрави играчите си за себераздаването, но разкритикува съдийството в мача

Балъков няма сериозни кадрови проблеми и ще заложи на оптимален състав. Христо Янев обаче няма да може да разчита на наказаните Иван Тасев и Христофор Хубчев, както и на трайно контузения Преслав Йорданов.