ФК ЦСКА 1948 победи Септември с 3:1 на Националния стадион "Васил Левски". Двубоят от 26-ия кръг на efbet Лига се разви според очакванията и фаворитът грабна пълния актив от точки.

Головете за гостите отбелязаха Ивайло Чочев(38', 52') и Бирсент Карагарен(42'). Педриньо пък си отбеляза автогол в края на първото полувреме и това се оказа единственото попадение за Септември.

С победата ФК ЦСКА 1948 събра 54 точки в актива си, откъсвайки се на 10 пред 4-тия Левски. Септември пък остава на 13-то място със своите 22 пункта.

Септември - ФК ЦСКА 1948 1:3 (Развой на срещата по минути)

Мачът на Националния стадион "Васил Левски" започва в 15:45 часа

Изненадващо първото опасно положение в мача беше за домакините. В 13-та минута Септември организира светкавична атака, а Мартин Петков беше изведен зад гърба на гостуващата отбрана. Петков се озова сам срещу Наумов и стреля от малък ъгъл, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Снимка 614479

Източник: startphoto.bg

Четвърт час преди края на първата част гостите можеха да излязат напред в резултата. Умарбаев центрира от пряк свободен удар, а Ивайло Чочев с глава насочи топката по перфектен начин. Шейтанов обаче се справи не по-зле и с една ръка успя да опази мрежата си.

Малко по-късно вратарят на домакините не успя да спре Ивайло Чочев и халфът записа своя гол №18 в първенството. Чочев стреля директно от пряк свободен удар и матира Шейтанов за 0:1.

Снимка 614486

Домакините капитулираха за втори път в края на първото полувреме. Парвиз Умарбаев центрира от корнер, Карагарен излезе на първа греда и с глава отклони топката в мрежата на Септември.

Септември все пак успя да върне интригата в самия край на първата част, когато гостите си отбелязаха автогол. Септемврийци изпълниха корнер, няколко играчи се разминаха с топката, тя се удари в главата на Педриньо и изненада Наумов.

Снимка 614481

В 52-рата минута Чочев отбеляза втория си гол в мача и 19-ия си гол в първенството. Халфът на гостите получи топката малко след централния кръг, напредна с нея и с не толкова силен, но много точен изстрел с левачката, успя да прати кълбото точно до гредата.

Септември можеше да отбележи втори гол в 65-ата минута. Дани Наумов излезе неразчетено след центриране отляво и Мартин Петков получи възможност да го прехвърли, но опитът му не сполучи и топката прелетя над вратата.

Малко по-късно Краси Станоев от дистанция едва не изненада Наумов. Топката премина много близо до горната греда.

Снимка 614487

Гостите можеха да отбележат още един гол в 82-рата минута. Симеон Петров стреля с глава след изпълнение на корнер, но не намери очертанията на вратата.