90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 26
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

ГОЛ ОТ ДУЗПА! СТАНОЕВ Е ТОЧЕН! 3:1!! Петър Кепов събори Иван Арсов в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Красимир Станоев се зае с изпълнението на дузпата и хладнокръвно я прати в десния ъгъл на вратата!

80′

Само минута по-късно гостите пропуснаха златна възможност да изравнят! Даниел Генов навлезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлиния към Радослав Захариев, който от един метър направи по-трудното и не успя да намери опразнената врата, а прати топката високо над вратата!

79′

2:1! УАУ! КАКЪВ ГОЛ ЗА ВРАЧАНИ!!! КЕПОВ!! Даниел Генов комбинира с петичка към Кепов, а футболистът на Ботев изстреля изстински снаряд и заби топката по фамозен начин точно под горната греда!

78′

Атанас Кабов стреля мощно от около 35 метра, но Костов този път се намеси добре и опази вратата си от трето попадение.

63′

ГОЛ! 2:0! МИТКО МИТКОВ! Младият футболист на столичани получи топката на ъгъла на наказателното поле, влезе навътре и стреля с по-неудобния му десен крак, но това не попречи да оплете кълбото в мрежата на врачани.

60′

Съдбата на двата отбора е ясна и това определено не допринася за качеството на двубоя. Наблюдаваме доста скучи първи 15 минути на втората част.

51′
Снимка 621070

Източник: startphoto.bg

50′

Владеене на топката: Септември: 62%, Ботев (Враца): 38%

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45′

Нито секунда продължение на първата част! ПОЧИВКА!

44′

Мажуга проби опасно в полето на домакините и успя да нанесе удар, но кълбото попадна право в ръцете на Иван Василев.

38′

Петър Кепов получи първия жълт картон в мача.

Снимка 621072

28′

ВРАТАРЯТ НА БОТЕВ СИ ОТБЕЛЯЗА АВТОГОЛ! Резултатът в мача на стадион "Васил Левски" беше открит четвърт час преди почивката. Бившият футболист на ЦСКА Митко Митков проби по левия фланг и пусна прострелно центриране в наказателното поле, на пръв поглед топката не изглеждаше трудна за вратаря на гостите Красимир Костов, но той не се намеси добре и по комичен начин я прати в собствената си врата.

13′

В 13-та минута вратарят на врачани Красимир Костов показа класата си. Той успя да спаси мощен шут от много близка дистанция на Мартин Петков.

6′

В 6-ата минута дойде първата отлична възможност за гостите. Врачани организираха атака по левия фланг, а Барбоса подаде към Красимир Тодоров, който остана очи в очи със стража на Септември, но шутът му бе в обсега на вратаря и мрежата на домакините остана суха.

1′

26 Кубрат Йонашчъ 28 Радослав Захариев

Септември приема Ботев (Враца) в последен двубой от плейофната група с отборите, борещи се за оцеляване в efbet Лига. Мачът на стадион "Васил Левски" е от 18:30 часа.

Красимир Балъков: Феърплеят ни е български

"Нямам доказателства, но..."

Крайният изход от срещата няма кой знае какво значение за двата тима, тъй като вече е ясно, че столичани със сигурност изпадат, а футболистите на Даниел Моралес пък си гарантираха оставане в елита и през следващия сезон. Септември и Ботев ще търсят път обратно към победите, тъй като загубиха последните си два шампионатни мача.

При успех врачани ще останат на върха в долната шестица, но от другата страна тимът на Красимир Балъков ще иска да избегне последното място в класирането. В рамките на редовния сезон днешните съперници на два пъти завършиха наравно.

Ботев (Враца) води преговори с двама от основните си футболисти

Това са вратарят Красимир Костов и защитникът Диего Фераресо

Домакините нямат сериозни кадрови проблеми, а след изтърпяно наказание се завръщат Валентин Йосков и Мартин Стоянов. Моралес също ще може да разчита на най-добрите си футболисти в търсене на успешен завършек на кампанията.

Главен съдия на срещата е Ивайло Ненков, с помощници Никифор Велков и Мартин Мачев. С ВАР ще се занимават Хриси Гутева и Димитър Русев, а делегат на БФС е Неделчо Михайлов. Работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.

Пирин (Благоевград) - Спартак (Варна): 2:0 (Развой на срещата по минути)