Септември победи Ботев (Враца) с 3:1 в последния кръг от efbet Лига. Двубоят беше без значение и за двата отбора, а головете на стадион "Васил Левски" отбелязаха Красимир Костов(28'-автогол), Митко Митков удвои в 63-та минута, но гостите се върнаха в мача след блестящ гол на Петър Кепов десет минути преди края. В първата минута от добавеното време домакините оформиха крайното 3:1 след попадение от дузпа.

В крайното класиране Ботев (Враца) завършва на 13-та позиция с 32 точки, а Септември се сбогува с елита, заемайки предпоследната позиция в класирането със своите 28 пункта.

Септември - Ботев (Враца) 3:1 (Развой на срещата по минути)

Гостите дишат спокойно

Още в 6-а минута Красимир Тодоров от Ботев (Враца) остана очи в очи с Иван Василев, но вратарят на Септември спаси. Домакините отговориха с пробив на Мартин Стоянов.

Мартин Петков от Септември също получи добра възможност, но Костов майсторски отрази удара му от близо.

Резултатът в мача на стадион "Васил Левски" беше открит четвърт час преди почивката. Бившият футболист на ЦСКА Митко Митков проби по левия фланг и пусна прострелно центриране в наказателното поле, на пръв поглед топката не изглеждаше трудна за вратаря на гостите Красимир Костов, но той не се намеси добре и по комичен начин я прати в собствената си врата.

Снимка 621072

Източник: startphoto.bg

След подновяването на играта Септември продължи да играе по-добре. В 63-ата минута Митко Митков получи топката на ъгъла на наказателното поле, влезе навътре и стреля с по-неудобния му десен крак, но това не попречи да оплете кълбото в мрежата на врачани и да покачи на 2:0.

В 79-а минута Петър Кепов отбеляза един от головете на сезона. Генов комбинира с петичка към Кепов, а футболистът на Ботев изстреля изстински снаряд и заби топката по фамозен начин точно под горната греда за 2:1.

Снимка 621073

Само минута по-късно гостите пропуснаха златна възможност да изравнят. Даниел Генов навлезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлиния към Радослав Захариев, който от един метър направи по-трудното и не успя да намери опразнената врата, а прати топката високо над вратата.

В добавеното време на срещата съдията Ивайло Ненков отсъди дузпа за домакините, която бе реализирана от Красимир Станове за крайното 3:1.