Световните шампионки от САЩ се класираха за осминафинал на дамския Мондиал, който се провежда във Франция.

Американките победиха Чили на препълнения "Парк дьо Пренс" с 3:0 и вече имат 6 точки. Карли Лойд откри след 11 минути игра, Джули Ертц удвои 15 минути по-късно. Отново Лойд внесе спокойствие в редиците на шампионките 10 минути преди почивката.

Австралия обърна Бразилия в най-зрелищния мач на дамския Мондиал

Автогол на бразилка беше потвърден с ВАР въпреки засада на австралийка

Джил Елис заложи отново на система 4-3-3, но запази само 4 от титулярките при разгронното 13:0 срещу Тайланд. След почивката Лойд си позволи да изпусне дузпа.

Снимка 429458

Така САЩ оглавяват класирането в група "F" с голова разлика 16:0. Швеция също има две победи, но е с голова разлика 7:1. Шведките бяха по-милостиви спрямо най-слабия тим на първенството Тайланд, побеждавайки го с 5:1 в Ница.

Тайлнадките дори успяха да вкарат гол в 90-ата минута чрез Канжан Сунг-Нгоен за 1:4. Скандинавките имаха време след това за дузпа реализиран от Елин Рубенсон. Преди това Линда Сембрант, Косоваре Аслани, Фридолина Родолфо и Лина Хартиг отбелязаха по едно попадение.

Днес започват срещите от третия кръг. От 19:00 часа са двата двубоя от група "B". В Монпелие Германия има лесен мач срещу Южна Африка, а в Льо Авр Испания и Китай ще търсят стратегическо равенство, което да ги класира напред.

От 22:00 часа Франция приема Нигерия в Рен, а Норвегия и Южна Корея ще играят в Реймс. Домакините се очаква да оглавят крайното класиране в група "А".