Берое победи ЦСКА в мача между двата отбора от 22-ия кръг на efbet Лига.

Срещата под Аязмото приключи при резултат 1:0. Автор на единственото попадение стана Мартин Камбуров, разписал се от скандална дузпа.

Бе отсъдено нарушение на Бусато в самия край на мача, а повторенията показаха, че такова няма.

От бялата точка Камбуров вкара общо 250-ото си попадение в елита на страната.

Гостите, при успех, щяха да си върнат еднолично второто място, а и да намалят изоставането си от хегемона Лудогорец на шест точки. Това обаче не се случи.

Старозагорци пък са с 36 точки във временното класиране.

Евгени Янчовски: Берое може да се противопостави и да изненада ЦСКА

"Чака ни интересен и непредвидим мач, в който ще има тактическо надлъгване"

Самият Херо пък постави рекорд, като за него това бе мач номер 471 в елита на страната, с който той изпревари легендата Георги Василев.

Снимка 523831

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - ЦСКА 1:0, гол на Камбуров от скандална дузпа!

"Червените" имат много трудна визита

Първото полувреме не предложи отбелязване на попадение в която и да било от двете врати.

В началото изглеждаше, че първи до възможност за откриване на резултата ще се доберат домакините. Техните атаки бяха скоростни, като най-често Макоута притесняваше отбраната в червени екипи.

Футболистът на Берое обаче нямаше необходимата прецизност в завършващия си изстрел, а често топката се отбиваше и в защитниците пред него и излизаше от игра.

Снимка 523834

Бяха изпълнени редица корнери, както от старозагорци, така и от столичани. Те обаче не доведоха до 100-процентова ситуация.

При няколко от подаванията към себе си, Чарлс беше фаулиран, като дори в един момент поиска медицинска помощ и изглеждаше, че ще бъде преждевременно заменен. Все пак той довърши първата част от битката.

Мартин Камбуров пък най-често страдаше от извършени нарушения в полето на "червените".

Снимка 523833

Малко преди почивката той дори претендира за дузпа, но реферът Драганов махна с ръка и показа, че такава няма. Повторенията по-скоро подкрепиха становището на арбитъра.

Греъм Кери стреля опасно от свободен удар, като това бе една от най-чистите ситуации за "армейците" за първите 45 минути.

Снимка 523827

Въпреки скоростните акции и към двете врати и множеството статични положения, до гол за някой от двата тима така и не се стигна.

Второто полувреме изобилстваше от много нарушения. Съчетано с влошените атмосферни условия на терена, двубоят се превърна в не особено приятен за наблюдаване.

Заради грубата игра на повечето състезатели, някои от тях бяха официално предупредени.

Снимка 523830

И двамата треньори опитаха да променят случващото се с няколко извършени промени в първоначалните си избраници.

Снимка 523835

Отново се стигна до статични положения и за двете единайсеторки, но те не водеха до очакваното откриване на резултата.

Такова имаше, но при много скандална ситуация. Бе отсъдена дузпа за фаул на Бусато в наказателното поле, няколко минути преди края на редовното време.

Повторенията показаха, че нарушение на правилата категорично нямаше.

Зад топката застана Мартин Камбуров, който вкара 250-ия си гол в елита на страната.

В продължението Занев вкара топката в мрежата, но му бе вдигната засада. Попадението не беше зачетено.