Отборът на Раковски спечели турнира "Албена къп 2014" след победа на финала над Калиакра с 2:1. Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, но не успяха да създадат много голови ситуации.

Калиакра успя да поведе в резултата в 16-та минута с гол от дузпа на Иван Райчев. В 30-та минута Николай Павлов от Раковски направи самостоятелен пробив в половината на Калиакра, изведе в чиста позиция Петър Атанасов, но ударът на последния бе слаб и бе спасен от вратаря Мирослав Марков.

Изравнителният гол за Раковски падна в 37-та минута. След отлично центриране отдясно на Николай Павлов връхлитащият Цветан Павлов стреля неспасяемо с глава за 1:1. В 40-та минута Калиакра остана с 10 души на терена, след като Александър Василев получи директен червен картон за грубо нарушение.

Победният гол За Раковски реализира Лазар Марин в 58-та минута с диагонален изстрел от 12 метра по диагонал отляво.