Предпоследният в класирането на "А" група Марек загуби с 1:4 (0:2) от Рапид Букурещ в контролна среща, играна в гръцкия град Ксанти.

Руи Мигел откри резултата за последния в румънския футболен елит в 14-ата минута, а в следващата атака бившият нападател на ЦСКА Даниел Панку удвои. Фред Бенсън направи резултата класически в 55-ата минута, а четири минути по-късно португалецът Луиш Кикаш вкара за 4:0. Почетното попадение за българите дойде в 66-ата минута.

Марек се прибира в Сандански, където ще продължи лагера си до петък. Към състава утре на проби се очаква да се присъедини атакуващият халф Тодор Колев. Юношата на Черно море за последно игра в третодивизионния Калиакра. В сряда отборът ще направи проверка срещу Беласица Петрич. Дупничани все още не знаят дали ще могат да разчитат на защитника Мартин Кавдански за пролетния полусезон.

Кавдански изкара проби през миналата седмица в Ханза Рощок и има вероятност да премине в германския третодивизионен отбор. Ако това не стане, той ще подсили Марек в борбата за оцеляване в елита през пролетта.