Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители: 5397
90+5′

КРАЙ НА СРЕЩАТА!

Пирин - ЦСКА 0:1 в мач от efbet Лига

ЦСКА превзе и Благоевград! "Армейците" си върнаха първото място и записаха исторически рекорд

Браян Морено донесе успеха на "червените"

90+4′

Иван Тасев! Младият играч на "орлетата" засече свалена от Дюлгеров топка, но ударът му мина близо до вратата.

90+3′

Назон напредна и можеше да удвои, но Янко Георгиев отново бе на висота и изби топката от краката му.

90′

Пет минути добавено време.

89′

Шанс за "червените"! Шагоян отправи много силен удар, Янко Георгиев изби топката и тя беше засечена от Назон, но този път кълбото удари стража на "орлетата" в лицето.

85′

Младата надежда Мартин Бачев замени Славчо Шоколаров.

79′

Линдсет и Шагоян замениха Хайнц и Турицов.

77′

Жълт картон за Макрецкис.

77′

Марселино Кареасо получи жълт картон.

71′

КОНДРАКОВ! Ето, че миг невнимание в отбраната на "червените" доведе до доста сериозна опасност пред Бусато. Мартин Смоленски изведе Кондраков сам срещу бразилския вратар на ЦСКА, но Бусато се справи отлично и успя да спаси.

68′
Снимка 615405

Източник: startphoto.bg

66′

Тройна смяна в състава на ЦСКА. Станислав Шопов, Мено Кох и Маурисио Гарсес заменят Туфегджич, Махмутович и Браян Морено.

63′

Появилият се на почивката Преслав Йорданов получи контузия и няма да може да продължи участието си в мача. Той бе заменен от Димитър Тонев.

62′

Спокойно начало на втората част. "Червените" продължават да бъдат по-активният отбор, но сериозни положения пред вратата на Янко Георгиев няма.

55′

Владеене на топката: Пирин: 33%, ЦСКА: 67%

46′

Преслав Йорданов и Мартин Смоленски се появиха в игра. Те замениха Борис Тютюков и Илкер Будинов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Илкер Будинов получава жълт картон за оспорване на съдийско решение.

43′
Снимка 615390

42′

ГОООЛ! 0:1!! МОРЕНО! Отбраната на Пирин капитулира 3 минути преди края на първата част. Иван Турицов проби по десния фланг и с перфектен пас по земя върна към нахлуващия Морено, който с мощен шут не остави никакви шансове на Янко Георгиев.

37′

Отново Янко Георгиев е герой за Пирин! ЦСКА хвана домакините неподготвени и организира бърза контраатака, при която Хайнц намери Морено в наказателното поле и стреля по диагонал, но вратарят на "орлетата" отново беше на мястото си и отрази удара.

35′

Шанс и за ЦСКА! Тоби Хайнц изведе Назон на отлична позиция за изстрел към вратата, но хаитянинът не успя да нанесе добър удар и кълбото премина доста далеч от целта.

33′

Шанс за Пирин! Християн Петров допусна грешка при изнасянето на топката на топката и "орлетата" успяха да се възползват. Топката беше центрирана в наказателното поле на "червените", но Иван Тасев не успя да уцели вратата.

30′

Футболистите на ЦСКА имаха претенции за игра с ръка на Макрецскис в наказателното поле. Оказа, че няма такива основания и играта продължи.

20′
Снимка 615395

16′

Четвърт час след началото на мача Тобиас Хайнц на два пъти имаше добра възможност да открие резултата, но стражът на Пирин излезе победител в този своеобразен дуел.

12′

Амос Юга стреля с глава след изпълнение на корнер, но изстрелът бе твърде слаб и Янко Георгиев спокойно улови топката.

Снимка 615389

10′

ЦСКА започна доста активно двубоя и отбраната на Пирин често е подлагана на изпитание, но до момента "орлетата" удържат набезите на футболистите в червен спортен екип.

2′

Само 11 секунди след началото на мача Браян Морено имаше отлична възможност да открие резултата, но вратарят на "орлетата" се намеси блестящо и с една ръка изби в корнер.

1′

17 Бисмарк Чарлс

Отборът на ЦСКА излиза днес от 17,45 часа на стадиона в Благоевград срещу местния Пирин в търсене на трите точки и завръщане на първата позиция във временното класиране.

"Червените" отстъпиха лидерството, след като завършиха 0:0 с Левски във Вечното дерби, а Лудогорец надви с 1:0 Локомотив (София) в миналия кръг.

При успех днес момчетата на Саша Илич ще се върнат на върха, което е важно за самочувствието им преди домакинството именно на Лудогорец в следващия кръг.

Очаква се срещу Пирин в състава на Илич да се завърне националът Иван Турицов, който лекува травма от края на февруари. Почти сигурно сръбският стратег ще даде почивка на капитана Юрген Матей и норвежеца Джонатан Линдсет, който не е пропускал мач на "червените" от август м.г.

ЦСКА потегли за Благоевград без титуляр

Лекува травма

Двамата трябва да бъдат предпазени за предстоящия сблъсък с Лудогорец, защото висят с жълти картони. За картони трябва да внимават още Густаво Бусато и Станислав Шопов. Срещата с Пирин пропуска и Жеферсон, който напусна принудително дербито с Левски след половин час игра.

Пирин показва добри игри под ръководството на новия треньор Христо Янев, като в последните си пет мача записа две победи, две равенства и загуба от Локо (Сф). Особено ценна беше победата на Пирин над Лудогорец насред Разград.