Янчо Андреев се появява на мястото на Ивайло Климентов.

82′

Преслав Йорданов е заменен от Станислав Костов.

Снимка 594704

81′

Изключително качествено спасяване на вратаря на Пирин. Виктор Митев от фаул стреля коварно и само решаващата намеса на Ковальов го лиши от попадение.

79′

Меко центриране беше отправено към Радослав Цонев, който изпревари съперника си. Халфът не успя да придаде сила на удара и стражът на "соколите" не бе затруднен.

72′

ГОЛ ЗА СПАРТАК! НЕ! Родни Антуи можеше да запише името си сред голмайсторите, но той е бил в положение на засада и резултатът остава непроменен.

68′

ГОЛ ЗА Пирин! НЕ! Съдията отсъди засада и отмени попадението.

Снимка 594697

64′

Божидар Васев си изкара жълт картон.

64′

Денис Баланюк, който се появи преди минути отстъпва мястото си на Лиандро Мартис.

63′

Славчо Шоколаров получва жълт картон.

60′

Николай Бодуров се извиси над всички и насочи топката с глава към вратата. Изстрелът му обаче бе неточен.

59′

Румен Руменов е заменен от Денис Баланюк.

Снимка 594698

54′

ТРЕТИ ГООЛ ЗА ПИРИН! Иван Дичевски за пореден път парира центриране, но защитата пред него допусна грешка и остави непокрит Мартин Смоленски, за да покачи преднината на домакините.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

41′

ЖЪЛТ КАРТОН ЗА НИКОЛА БОРИСОВ.

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

38′

ГООЛ ЗА СПАРТАК! Страхотен рейд на Родни Антуи отдясно. Крилото преодоля съперник, напредна и по прецизен начин успя да реализира. "Соколите" намаляват аванса на "орлетата.

34′

ВТОРИ ГООЛ ЗА ПИРИН! Чудесно взаимодействаха играчите на Христо Янев, след което топката бе центрирана отдясно, Иван Дичевски боксира, ала тя се озова в краката на Ради Цонев и на празна врата, той се разписа за втори път в срещата.

24′

Огромен пропуск за гостите! Здравко Димитров бе намерен от свой съотборник и от непосредствена близост ударът му попадна в обсега на вратаря.

23′

Преслав Йорданов опита да отбележи с глава. Топката обаче бе уловена без проблем от Дичевски.

Снимка 594690

20′

Жълт картон за Венцислав Бенгюзов.

13′

ГООЛ ЗА ПИРИН! Преслав Йорданов се измъкна от опеката на бранителите и бе фаулиран в близост до наказателното поле на Дичевски. Радослав Цонев се нагърби с изпълнението и от пряк свободен удар не остави никакви шансове на стража на "соколите".

11′

Първият жълт картон в мача е за Емануел Моура.

9′

Добра възможност за гостите! Здравко Димитров овладя подаване на границата на наказателното поле и стреля, но топката премина покрай вратата.

9′

Принудителна смяна в състава на Пирин. Андрей Йорданов получи контузия и е заменен от Вячеслав Велев.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

15.Любомир Тодоров 27. Денис Баланюк

Пирин (Благоевград) и Спартак (Варна) откриват днес 18-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Благоевград е с начален час 17:30. Главен рефер на мача ще бъде Ивайло Ненков.

Двата тима се намират на последните две места в класирането и трите точки са им от изключителна важност.

Домакините от Пирин са на предпоследното 12-то място с актив от 9 пункта. Момчетата на Христо Янев имат само 1 победа от началото на сезона и са записали 3 загуби в последните 5 двубоя.

Киселичков определи групата на Спартак за гостуването на Пирин

Попадат 20 играчи

Пирин, заедно с Хебър, са отборите, които са вкарали най-малко голове от началото на сезона. За 17 изиграни двубоя благоевградчани са отбелязали едва 10 попадения, което показва, че може би проблемите на тима са най-вече в атака. При евентуална загуба днес Пирин ще заеме последното място и само ще влоши положението си.

Спартак от своя страна може да се каже, че се намира в положителна форма. На фона на доста лошия старт сега "соколите" са в серия от три поредни равенства и се доближиха само на 1 точка зад днешния си опонент. Варненци са с 8 пункта на последното място и при евентуален успех днес за пръв път от доста време насам ще се изкачат нагоре в таблицата.

В последния кръг тимът на Тодор Киселичков поднесе една от изненадите, след като направи зрелищно 2:2 с Левски у дома. Преди това Спартак записа същия резултат и срещу Славия като гост и така за общо 2 мача варненци вкараха 4 гола, което е почти 1/3 от вкараните им попадения от началото на сезона. Подемът в играта им се вижда и сега "соколите" със сигурност ще искат да го запазят и да грабнат трите точки срещу очертаващия им се като пряк конкурент за оцеляването Пирин.

Пирин и Спартак вече играха веднъж помежду си през този сезон. В началото на кампанията двата тима си спретнаха 1:1 на "Коритото" в морската ни столица.