Отборът на Пирин (Благоевград) записа първа победа в предсезонните контроли. "Орлетата" биха новака в Първа лига Витоша (Бистрица) с 3:1.

Тодор Паланков се разбра с Пирин

Тодор Паланков се разбра с новия си клуб, остава в елита на България

Халфът отново ще играе за "орлетата"

В срещата на стадион "Христо Ботев" домакините решиха мача още през първото полувреме, когато вкараха всичките си три гола. В 21-тата минута след центриране на Суда от корнер, Сандев игра с глава, а след рикошет топката влезе в мрежата. След 13 минути Суда вкара втори гол с удар от около 10 метра. Веднага след това Дани Младенов удари греда, но в последната минута на полувремето вкара с удар от границата на наказателното поле.

След почивката "орлетата" продължиха да доминират, но пропуснаха много положения. Гостите вкараха почетен гол от дузпа чрез Михаил Петров в 62-та минута. Но с играта си тигрите от Бистрица показаха, че ще имат трудности в Първа лига. Срещата изгледа и новото попълнение на Пирин Тодор Паланков, но не влезе в игра.