Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:

Димитър Пиргов е декориран в жълто.

86′

Макрецкис е заменен от Такахаши.

76′

В 76-а минута Занев изведе Преслав Йорданов сам срещу вратаря. Нападателят успя да нанесе удар, но Иван Караджов го блокира.

68′

Какъв шанс за Пирин! Чебраилс Макрецкис подаде към Преслав Йорданов и нападателят се отличи с изключително ефектна задна ножица, но топката срещна страничната греда.

66′

Владеене на топката: Пирин: 45%, Берое: 55%.

65′

Александър Дюлгеров стреля с глава, но Иван Караджов успя да се намеси с вещина.

63′

Станислав Костов бе заменен от Преслав Йорданов

63′

Мартин Смоленски бе заменен от Китан Василев

63′

Венцислав Бенгюзов бе заменен от Славчо Шоколаров

55′

Първата по-интересна ситуация в двубоя се случи, когато Ради Цонев проби през центъра и подаде към Станислав Костов. Нападателят си спря топката и шутира в очертанията на вратата, но не затрудни Караджов. Това беше първият точен удар в мача!

50′

Скука и в първите 5 минути след подновяването на играта. Все пак гостите продължават да са отборът, който притежава топката в по-голямата част от времето.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Да се надяваме, че втората част ще ни предложи доста по-вълнуващи моменти.

33′

Гостите организираха добра атака, след която се стигна до центриране в наказателното поле, но Александър Дюлгеров се справи добре и изчисти.

Снимка 590308

Източник: startphoto.bg

30′

Владеене на топката: Пирин (Благоевград): 44%, Берое: 56%

20′

Домакините бяха близо до откриване на резултата в тази 20-та минута. Петър Занев беше изпуснат от защитата на гостите след центриране от корнер. Защитникът отправи удар с глава, но топката премина над напречната греда.

Снимка 590306

5′

Симеон Мечев опита далечен изстрел, но топката премина встрани от гредата.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

6 Юлиян Попев 77 Божидар Пенчев

Пирин приема Берое в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Съперничеството на стадион "Христо Ботев" е с начален час 20:00.

Домакините от Благоевград са в търсене на втората си победа от началото на сезона. "Орлетата" определено не се намират в най-добрата си форма, след като записаха загуби в последните си два мача - срещу Локомотив (София) и ЦСКА. В миналия кръг Пирин затрудни максимално "червените", но все пак отстъпи с 1:2 и остана на 14-то място в класирането. Момчетата на Краси Петров са все по-близо до последната позиция, където към момента се намира Спартак (Варна). При евентуална загуба днес обаче отборът рискува в края на кръга да се озове точно там.

Краси Петров: Играхме добре, но изпуснахме всичко срещу ЦСКА

Пирин търси втора победа

Красимир Петров няма да може да разчита на Красимир Станоев, който е контузен, както и на Христофор Хубчев, който изтърпява наказание.

Берое от своя страна също не се намира в блестяща форма, но е по-напред в класирането. Откакто новият наставник Николай Киров пое тима, "зелените" имат две загуби и не са успели да отбележат все още нито един гол. В последния кръг старозагорци отстъпиха на Левски с 0:1 и записаха трета загуба в последните си пет мача. Берое се оплака сериозно от съдийството от срещата със "сините" и дори пусна официална декларация.

Краси Станоев ще отсъства от терените почти месец

Футболистът с контузия след двубоя с ЦСКА

Последният мач между двата тима завърши при резултат 1:1. Преди това обаче Берое записа две победи, като и двата мача се играха на "Гнездото". И в двата случая паднаха доста голове - 3:4 и 2:3. Дали и днес ще паднат много голове и заралии ще продължат с добрата си форма в Благоевград предстои да разберем.

Главен съдия на мача е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Димо Вълчев и Мирослав Симеонов. Четвърти арбитър е Димитър Димитров, а с ВАР ще се занимават Станислав Тодоров и Мартин Венев. Делегат на БФС е Димитър Велинов, а работата на реферите зорко ще наблюдава Александър Костадинов.

Шеф на Берое за мача с Левски: Битият - бит...