Пирин победи Ботев (Враца) с класическото 3:0 в дербито на дъното в класирането от програмата на 24-ия кръг на efbet Лига. Домакините отправиха опасни шутове към вратата на "орлетата" на своя "Христо Ботев", но ефективността бе нулева.

Гостите пък с пет точни удара отбелязаха три гола.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Ботев (Враца) - Пирин, страхотен гол на Манолев

Двубоят е от 12:45 часа

Още в четвъртата минута врачани удариха греда. Антон Фасе отправи изненадващ удар от малък ъгъл, който бе на път да накаже Янко Георгиев, но топката срещна гредата и излезе в аут.

В седмата Ботев изпълни пряк свободен удар от около 20 метра разстояние до голлинията - шутът на Юлиан Ненов обаче попадна в стената, а при добавката прати топката в аут.

Последваха по-спокойни мигове на терена до 27-ата минута, когато Диего Фераресо се пробва от дистанция обаче не затрудни Янко Георгиев.

След половин час игра Станимир Тренчев отсъди дузпа след сигнала на ВАР за игра с ръка на Диего Фераресо след центриране от корнер на Антон Карачанаков.

Преслав Йорданов се нагърби с изпълнението и с мощен удар в десния ъгъл откри резултата.

Снимка 567488

Седем по-късно гостите удвоиха преднината си. Карачанаков комбинира със Стилиян Николов, който отправи тежък удар от около 25 метра, Костов успя да боксира, но топката попадна в Спас Георгиев. Последният от няколко метра матира домакините.

Второто полувреме започна с домакински натиск. В 50-ата минута Ненов с хубав пробив отдясно намери непокрития Мохамед Бентахар. Алжирецът стреля от няколко метра, но Янко Георгиев изби.

120 секунди след това Ненов центрира отдясно, а Занев в опита си да изчисти топката я прати в гредата. Топката попадна в Карлос Со, който от два метра стреля над вратата.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Пирин направи преднината си класическа. Манолев с фантастичен шут от около 25 метра матира Костов за трети път.

До края домакините опитаха да стигнат до почетно попадение, но без успех и резултатът се запази в този си вид.

Така Пирин вече е на десето място с 27 точки, а Ботев (Враца) остава на предпоследното тринадесето с 19 т.