Пирин победи Ботев (Враца) с 2:1 в Благоевград в мач от 9-тия кръг на efbet Лига. Домакините бяха по-добрият отбор в двубоя, но въпреки това гостите откриха резултата след автогол на Петър Занев в края на първото полувреме. "Орлетата" обаче се съвзеха и с голове на Станислав Костов(45') и Красимир Станоев (68') обърнаха развоя на събитията.

Пирин доигра мача с човек по-малко, след като Венцислав Бенгюзов получи втори жълт картон в 80 минута, но гостите не успяха да се възползват от численото си предимство.

Двубоят започна с домакински натиск и още в първите минути Пирин можеше да излезе напред в резултата, когато Петър Занев центрира отляво, Костов свали с глава към Смоленски, който нанесе точен удар, но Диего Ферересо изчисти от голлинията.

Пирин - Ботев (Враца) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 18:15 часа

Десет минути преди края на полувремето Иван Тасев шутира опасно, но Красимир Костов се справи добре и отрази изстрела му.

Снимка 586206

Източник: startphoto.bg

Драмата се разигра буквално в последните минути на полувремето, когато двата тима си размениха по едно попадение. Гостите изненадващо излязоха напред в 45 минута, когато Занев прати топката в собствената си врата. При едно наглед безобидно центриране, Янко Георгиев изпусна топката, заблуди Занев, тя се удари в главата му и влезе в мрежата.

Снимка 586204

Само минута по-късно домакините изравниха чрез Станислав Костов от корнер. Ради Цонев центрира, а Костов с глава матира своя съфамилник за 1:1.

Снимка 586205

Домакините продължиха да бъдат по-настоятелният отбор и това даде резултат в 68 минута. Вячеслав Велев центрира отдясно, а Станоев засече и с удар под напречната греда не остави шансове на Костов za 2:1.

"Орлетата" останаха с човек по-малко в 80-а минута, когато Венцислав Бенгюзов получи два жълти картона само в рамките на 5 минути и се прибра преждевременно под душовете.

Въпреки численото си превъзходство гостите не успяха да създадат нищо опасно до края и си тръгнаха от Благоевград с поражение.